» آرشیو » حریق در ساختمان ۶ طبقه
آرشیو - حوادث
کد خبر:11544 | ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۰

حریق در ساختمان ۶ طبقه

پرتو جنوب

حضور به موقع آتش نشانان در حریق ساختمان ۶ طبقه از بروز حادثه جلوگیری کرد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شیراز ظهر امروز در ساعت ۱۲:۵۸ دقیقه، گزارش آتش‌سوزی در انباری پارکینگ طبقه منفی آپارتمانی واقع در یاوران غربی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شیراز اعلام شد.
بلافاصله پس از دریافت خبر تیم‌های عملیاتی و امدادی آتش‌نشانی از ۴ ایستگاه با ۷ دستگاه خودرو اطفایی سنگین و نیمه سنگین و خودرو حمل سیستم‌ تنفسی و گروه‌های امداد و نجات کوهستان به محل حادثه اعزام شدند.
در بررسی‌های اولیه مشخص شد که حریق درطبقه‌‌ی منفی آپارتمان ۶ طبقه ایجاد شده که شامل ۱۲ انباری بوده و یکی از انباری‌ها طعمه‌ی حریق شده است.
نیروهای آتش‌نشانی بلافاصله وارد عمل شدند و با توجه به انتشار دود در طبقات فوقانی،همزمان با اطفاء حریق عملیات جستجو و نجات توسط تیم عملیاتی انجام و تعداد ۳۵ نفر از ساکنان ساختمان را که در معرض دود بودند به پشت‌بام منتقل کردند و پس از آن عملیات تهویه‌ی دود با فن فشار مثبت و منفی انجام و محل ایمن گردید.

خوشبختانه با سرعت عمل تیم عملیاتی حریق در کوتاه‌ترین زمان ممکن مهار و از سرایت آتش به واحدهای مسکونی پیشگیری شد، علت وقوع حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×