» سیاسی » شاهچراغی: آمار رسمی انتخابات پس از تأیید شورای نگهبان اعلام می‌شود
سیاسی
کد خبر:27166 | ۸ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۳۷

شاهچراغی: آمار رسمی انتخابات پس از تأیید شورای نگهبان اعلام می‌شود

پرتو جنوب

رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه، گفت: آمار رسمی انتخابات پس از تأیید شورای نگهبان اعلام می‌شود.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از خبرگزاری مهر، سید محمد تقی شاهچراغی رئیس ستاد انتخابات کشور و معاون سیاسی وزیر کشور در جمع خبرنگاران، گفت: بر اساس تصمیم ستاد انتخابات وزارت کشور تا ساعت ۱۰ شب، انتخابات تمدید شد و برابر قانون در صورتی که نیاز مجدد به تمدید باشد، توسط وزیر محترم کشور تصمیم گرفته خواهد شد.

وی افزود: آنچه که امروز شاهد آن بودیم گرمای بیش از حد هوا در بخش‌های زیادی از کشور بود، لذا ساعت ۵ تا ۵:۳۰ عصر به بعد حضور چشمگیر مردم را در پای صندوق‌های رأی داشتیم و انشالله امیدوارم همینطور که تا الان با صلابت و امنیت رأی مردم اخذ شده است این امر ادامه یابد و همانطور که قبلاً هم عرض کردم در ستاد وزارت کشور این است که این کار به بهترین شکل انجام بگیرد.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: توافق شد اخباری که توسط نامزدهای مختلف، رؤسای و سخنگوی ستادها اعلام می‌شود، قابل استناد است و بقیه اخبار غیر رسمی قابل استناد نیست، لذا امیدوارم آنچه که از طریق ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام خواهد شد مبنایی برای مردم ما باشد.

وی تاکید کرد: آمار آرای خارج از کشور توسط وزارت خارجه اخذ شده و در اختیار ستاد وزارت کشور و ستاد انتخابات قرار می‌گیرد.

شاهچراغی گفت: پس از تجمیع و تأیید شورای نگهبان آمار رسمی اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: برخی از نظرسنجی‌ها واقعی نیست و بنابر قانون تا ساعت ۱۱:۵۹ دقیقه امشب امکان اخذ رأی وجود دارد و نمی‌توان برای اخذ رأی وارد روز دیگر شد، مگر کسانی که داخل شعبات حضور دارند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×