» آرشیو » سخنگوی وزارت امور خارجه: برنامه نظامی ایران صرفا جنبه دفاعی و بازدارندگی دارد
آرشیو - سیاسی
کد خبر:1002 | ۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۳

سخنگوی وزارت امور خارجه: برنامه نظامی ایران صرفا جنبه دفاعی و بازدارندگی دارد

پرتو جنوب

ناصر کنعانی به اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر اقدام این کشور برای اخلال در برنامه‌های نظامی جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: تصریحات تحریک آمیز وزیر امور خارجه آمریکا در ارتباط با برنامه نظامی ایران صرفا با هدف ادامه بازاریابی برای تسلیحات آمریکایی از طریق دامن زدن به پروژه شکست خورده ایران هراسی و اختلاف‌افکنی میان کشور‌های منطقه صورت می‌گیرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: برخلاف اظهارات نسنجیده وزیر خارجه رژیم آمریکا، جمهوری اسلامی ایران در چارچوب سیاست همسایگی، همواره بر گفتگو، مشارکت و همکاری منطقه‌ای برای تأمین امنیت و منافع مشترک کشور‌های منطقه به دور از مداخله بیگانگان تاکید داشته و تحولات مثبت و رو به پیشرفت در منطقه نیز در همین راستا می‌باشد.

کنعانی تاکید کرد: برنامه نظامی ایران صرفا جنبه دفاعی و بازدارندگی داشته و علیه هیچ کشوری که اندیشه تعرض به ایران را نداشته باشد، نیست.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی اقدامات نسنجیده و غلط رژیم آمریکا طی دهه‌ها را منبع ناامنی، بی‌ثباتی و جنگ در منطقه دانست و افزود: به نفع این کشور است که رویکرد‌های پراشتباه، مداخله‌جویانه و غیرمسئولانه خود در مسائل کشور‌های منطقه را کنار بگذارد و اجازه دهد روند تقویت ثبات و آرامش با همکاری و مشارکت کشور‌های منطقه به مسیر خود ادامه دهد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×