» آرشیو » تحریم‌های جدید آمریکا علیه ۲ فرد و ۲ نهاد مرتبط با ایران
آرشیو - سیاسی
کد خبر:3380 | ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۵۰

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ۲ فرد و ۲ نهاد مرتبط با ایران

پرتو جنوب

وزارت خزانه داری آمریکا از اعمال تحریم‌های جدید علیه ۲ شرکت و ۲ فرد در ارتباط با ایران خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وزارت خزانه‌داری آمریکا نام ۲ فرد و ۲ نهاد را به فهرست تحریم‌های این کشور علیه ایران اضافه کرد.

به گزارش وبسایت وزارت خزانه داری آمریکا، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) در بیانیه‌ای اعلام کرد که نام یک شرکت فناوری در ایران و دو نفر از کارکنان ارشد آن را به همراه یکی از شرکت‌های تابعه آن در امارات در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

خزانه‌داری آمریکا مدعی شده این افراد و شرکت‌ها «سانسور اینترنت» در ایران را تسهیل کرده‌اند.

شرکت نویان ابرآوران، پویا پیرحسین‌لو و فرهاد فاطمی، بنیانگذاران این شرکت و همچنین شرکت وابسته به آن در امارات در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته اند. یکی از این شرکت‌ها مستقر در دبی است که خدمات ابری را از طرف این شرکت ارائه می دهد.

آمریکا روز پنجشنبه هم از اعمال تحریم‌های جدید علیه اعضا و وابستگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سپاه قدس، شاخه برون مرزی این نهاد خبر داده بود.

وزارت خزانه داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: تحریم‌های جدید واشنگتن ۳ فرد مستقر در ایران و ترکیه، یک شرکت وابسته به نیروی قدس سپاه پاسداران و دو مقام ارشد سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را هدف قرار می‌دهد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×