» آرشیو » اجرای مانور مشترک آمادگی تجهیزات زمستانی شهرداری شیراز و سایر دستگاه های خدمات رسان
آرشیو - شهرستان
کد خبر:12707 | ۴ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۲

اجرای مانور مشترک آمادگی تجهیزات زمستانی شهرداری شیراز و سایر دستگاه های خدمات رسان

پرتو جنوب

مانور مشترک آمادگی تجهیزات زمستانی شهرداری شیراز به همراه سایر دستگاه های خدمات رسان در جهت ارتقای توان عملیاتی و افزایش تاب آوری در مقابله با حوادث گوناگون مانند بارندگی های شدید و احتمال وقوع سیل برگزار شد. ۵۰۰ میلیارد تومان تجهیزات خدمات رسان، به منظور بهره وری زمان بحران توسط شهرداری کلانشهر شیراز خریداری شد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مانور مشترک آمادگی تجهیزات زمستانی شهرداری این کلانشهر در مهر ماه جاری در بوستان کوهستانی دراک برگزار گردید.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر در این مانور بیان کرد: شهرداری شیراز در تهیه تجهیزات مورد نیاز فصل زمستان و برطرف نمودن نواقص سنوات گذشته اقدامات مؤثر و قابل قبولی انجام داده است.

مسعود زارعی ضمن بازدید میدانی از این مانور گفت: از اقدامات مثبت شهرداری، برگزاری مانورهایی با موضوعات مختلف بحران به صورت مستمر در جهت رفع نواقص عملیاتی و تجهیزاتی در زمان بحران است‌.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر هدف از اجرای مانور را اینگونه تحلیل کرد: اجرای مانور، موجب ارتقای توان نیروهای عملیاتی شهرداری و افزایش تاب آوری این مجموعه بزرگ در مقابله با حوادث گوناگون مانند بارندگی های شدید و احتمال وقوع سیل دانست.

او گفت: شهرداری شیراز و معاونت محیط زیست و خدمات شهری اقدامات مؤثر و قابل قبولی در تهیه تجهیزات مورد نیاز زمان بحران در جهت آمادگی کارکنان در مواجهه با بحران های احتمالی فصل بارندگی انجام داده است.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز در خصوص تجهیزات مورد نیاز مدیریت بحران گفـت: این تجهیزات به دستور شهردار کلانشهر شیراز جهت استفاده در فصل بارندگی از قبیل پمپ های خودمکش ، پمپ های آبکش، دیزل ژنراتور، ۲۰ دستگاه کامیون یدک کش، واتر جت و سایر اقلام مورد نیاز با هزینه ای بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان ، به منظور بهره وری در زمان بحران های شهر شیراز خریداری شده است‌.

غلامرضا غلامی اعلام کرد: تمامی زیرگذرهای سطح شهر مجهز به پمپ های خود مکش که با کوچکترین آب گرفتگی بدون حضور نیروی انسانی، فعال گردیده و تخلیه آب را انجام می دهد و این گوشه ای از اقداماتی است که در این حوزه صورت پذیرفته است.

رئیس اداره بحران و پدافند غیرعامل شهرداری شیراز اظهار داشت: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر بارش در پاییز و زمستان، مانور مشترک آمادگی تجهیزات زمستانی شهرداری شیراز به منظور هماهنگی سازمانی و بین دستگاهی و در جهت آگاهی شهروندان برگزار شد.

محمد جواد شمسایی رئیس اداره بحران شهرداری شیراز که بنا به دستور معاون محیط زیست و خدمات شهری، فرمانده، مجری و برگزار کننده این مانور بود، بیان کرد: با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر شروع فصل پائیز و زمستانی پر بارش و حساسیت و دستور شورای اسلامی شهر، شهردار کلانشهر شیراز، معاون محیط زیست و خدمات شهری، این اداره برنامه ریزی و هماهنگی های لازم را با شهرداری مناطق یازده گانه، سازمان ها و سایر حوزه های خدمات رسان همچون اورژانس، اداره آبفا شهرستان شیراز و هلال احمر به منظور آمادگی و ارتباط بین دستگاهی و هماهنگی و حضور در مانور انجام داد.

وی گفت: به منظور آمادگی شهرداری در مواجهه با بحران های مختلف و آگاهی شهروندان از این آمادگی ها، اداره بحران و پدافند غیر عامل شهرداری شیراز در راستای تحقق اصول مدیریت بحران (پیش بینی، پیشگیری و آمادگی) در طول سال و فصول مختلف مانورهای متفاوتی را طراحی و با همکاری دستگاه های خدمات رسان درون سازمانی و برون سازمانی اجرا می‌نماید.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×