» اجتماعی » اجرای ۵۷ عنوان برنامه امدادی، درمانی و بشردوستانه در فارس به مناسبت هفته هلال احمر
اجتماعی
کد خبر:24230 | ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۳۹

اجرای ۵۷ عنوان برنامه امدادی، درمانی و بشردوستانه در فارس به مناسبت هفته هلال احمر

پرتو جنوب

جمعیت هلال احمر استان فارس همزمان با گرامیداشت هفته هلال احمر برنامه های متنوع امدادی ،درمانی ،حمایتی و فرهنگی اجرا می کند.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ مدیرعامل این جمعیت از اجرای ۵۷ برنامه امدادی ،درمانی ،حمایتی و فرهنگی همزمان با گرامیداشت هفته هلال احمر در فارس خبر داد و گفت: ۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت ماه به عنوان گرامیداشت هفته هلال نام گذاری گردیده که هلال احمر استان فارس در جهت ارائه خدمات ویژه به هم استانی ها اقدام به اجرای طرح های مختلف بشردوستانه و حمایتی نموده است.
حسین درویشی عنوان کرد: این جمعیت با اجرای طرح های حمایتی در دوحوزه درمان و توانبخشی و داوطلبان نظیر افتتاح طرح های آبرسانی در فارس و هرمزگان ،ارائه خدمات فیزیوتراپی ،کاردرمانی ،بینایی سنجی ،گفتار درمانی ،به مددجویان با ۵۰ درصد تخفیف فرانشیز در یک روز ،خدمات ارتوز ،پروتز ،دندانپزشکی و دندانسازی به نیازمندان با تخفیف و همچنین حضور تیم های خدمات بهداشتی و درمانی توسط تیم های اضطراری و کاروان سلامت در مناطق کم برخوردار اقدام به ارائه خدمت در این ایام می نماید.
برگزاری دوره های آموزشی همگانی مبتنی بر نیاز در خانه های هلال ،پارک های محله ای و مساجد ،کلاس های آموزشی امداد و کمک های اولیه و طرح آموزشی جمعه ،ایمان ،ایمنی از جمله فعالیت آموزشی این جمعیت در هفته هلال احمر است که مدیرعامل این جمعیت به آن اشاره کرد.
وی در ادامه به اجرای فعالیت های امدادی نیز پرداخت و بیان کرد :برگزاری مانورهای مختلف امداد و نجات با رویکرد های تخصصی همچون امداد کوهستان ،امداد و نجات جاده ای و اسکان اضطراری و همچنین اجرای برنامه توان افزایی نجاتگران تخصصی با صعود سراسری به قله بل بلند ترین قله استان در شهرستان اقلید صورت می پذیرد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس در پایان به افتتاح برنامه مدیریت اضطراری روابط عمومی در حوادث توسط این جمعیت پرداخت و تصریح کرد: با توجه به نقش و جایگاه رسانه و اهمیت آن در اطلاع رسانی و انتشار به موقع اخبار و اطلاعیه های رویدادها به ویژه حوادث این جمعیت اقدام به اجرای طرح برنامه مدیریت اضطراری روابط عمومی نموده است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×