» آرشیو » ۷۰ دانش آموز ممتاز شهر صدرا به مشهد مقدس اعزام شدند
آرشیو - شهرستان
کد خبر:13338 | ۱۳ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۱۶

۷۰ دانش آموز ممتاز شهر صدرا به مشهد مقدس اعزام شدند

پرتو جنوب

به مناسبت میلاد با سعادت حضرت پیامبر رحمت و هفته وحدت، ۷۰ دانش آموزِ دخترِ ۱۴ تا ۱۸ سال برگزیده‌ جشنواره‌های فرهنگی، هنری، مذهبی و علمی که در سطح مدارس، مساجد، پایگاه‌های مقاومت بسیج برگزار شده بود، به اردوی فرهنگی زیارتی مشهد مقدس اعزام شدند.

به گزارش پرتو جنوب، در این اردوی شش روزه که به همت شرکت عمران صدرا با همکاری شهرداری صدرا و با محوریت و هدایت حجت‌الاسلام سید عباس موسوی، امام جمعه شهر صدرا برگزار شده است، دانش آموزان ضمن تشرف به حرم مطهر علی بن موسی الرضا علیه السلام در مراسم جشن‌های هفته وحدت و کارگاه‌های آموزشی، فرهنگی، تربیتی، معرفت‌شناسی و بصیرت‌افزایی نیز حضور می‌یابند.

خلوص نیت شرط اساسی قبولی اعمال

حجت الاسلام سید عباس موسوی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر صدرا در جلسه هماهنگی سفر از مسئولین شرکت عمران شهر جدید صدرا، شهرداری و شورای اسلامی شهر صدرا و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در اجرای چنین رویداد عظیم فرهنگی- مذهبی همکاری نمودند، تقدیر و اظهار امیدواری کرد: اینگونه اقدامات ادامه‌دار باشد.

او مسئولین سفر را به داشتن اخلاص در عمل توصیه و اظهار کرد: در تمام لحظات خدمت به زائران امام رضا علیه السلام، داشتن خلوص نیت شرط قبولی عمل است که ان‌شاءالله توشه سفر آخرت همه دست‌اندرکاران شود.

دشمن کرامت زنان را نشانه گرفته است

مهندس مهدی پوربهی، نماینده عالی دولت در شهر صدرا و مدیرعامل شرکت عمران صدرا نیز ضمن تبریک سالروز ولادت با سعادت پیامبر اعظم(ص) و امام صادق(ع) گفت: دین مبین اسلام توجه ویژه‌ای به جایگاه زنان داشته است و در آیات و سوره‌های قرآن نیز به این جایگاه اشاره شده است، همچنین یکی از آموزه‌های رسول‌خدا (ص) که به صورت‌های مختلف در سخن و سیره ایشان تکرار شده، اعتقاد به کرامت زن است و تکریم زنان یکی از نشانه‌های ایمان ذکر شده است. در حقیقت رسول اکرم(ص) به زنان هویت انسانی بخشید و همین امر موجب گردید که زنان با ظهور اسلام به رشد فکری، علمی، شخصیتی قابل توجهی برسند و همین درخشش‌ها و موفقیت‌های فراوان زنان مسلمان در سطح جهان موجب شده، دشمنان قسم خورده اسلام برای مقاصد شوم خودشان کرامت زنان را نشانه بگیرند.

او با اشاره به رشادت‌های زنان در طول تاریخ به ویژه دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: بانوان پاک‌دامن ایران اسلامی در تمام صحنه‌های انقلاب اسلامی نقش فعال داشتند و اکنون در فضایی که دشمن، جوانان و نوجوانان ما را هدف جنگ ترکیبی و تهاجم فرهنگی قرار داده است همزمان با هفته وحدت و در سالروز ولادت پیامبر با استعانت از ایشان و با محوریت و هدایت نمایندگی ولی فقیه در شهر صدرا و همکاری شهرداری و شورای اسلامی و ناحیه مقاومت بسیج امیرالمومنین علیه‌السلام، ۷۰ نفر از دانش‌آموزان نخبه و ممتاز شهر صدرا را به اردوی فرهنگی، زیارتی، معرفتی، تربیتی و بصیرتی شهر مقدس مشهد اعزام نمودیم که عملیاتی برای تعمیق معنویت، افزایش بصیرت، شناخت جایگاه والای زن در اسلام و نقش بی‌بدیل او محسوب می‌شود.

 نماینده عالی دولت در شهر صدرا با تاکید بر اینکه باید در مدل‌های ذهنی تغییر ایجاد کنیم تا بتوانیم قدمی در راه ایجاد جامعه مهدوی برداریم، گفت: بانوان شهر صدرا در فعالیت‌های مختلف اجتماعی فرهنگی و امور خیر پیشتاز هستند لذا آمادگی دارند در مقابل تهدیدات دشمن، فرامین حضرت آقا را لبیک بگویند و در ساختن آینده‌ای روشن نقش خود را ایفا نمایند.

خادمی زائران امام رضا افتخاری بزرگ است

مهندس مرتضی زارع، فرمانده بسیج شرکت عمران صدرا و مسئول کاروان اعزامی نیز مسئولیت خادمی زائران امام رضا علیه‌السلام را افتخاری بزرگ عنوان و اظهار کرد: باید به تأسی از پیامبر رحمت و امامین انقلاب و سردار سلیمانی عزیز برای دختران و بانوان سرزمینمان ارزش و اعتباری قائل شویم و برای دغدغه‌های آنان پاسخ درخور و مناسبی داشته باشیم.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×