» اجتماعی » استقبال بی نظیر مردم از اجرای کنسرت در مجموعه جهانی تخت جمشید
اجتماعی - شهرستان
کد خبر:26768 | ۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۵۱

استقبال بی نظیر مردم از اجرای کنسرت در مجموعه جهانی تخت جمشید

پرتو جنوب

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از استقبال بی نظیر مردم از اجرای کنسرت علیرضا قربانی خواننده محبوب کشورمان در مجموعه جهانی تخت جمشید خبر داد و گفت: تمامی بلیت های این کنسرت در ساعات اولیه به فروش رفت و این موضوع حکایت از اشتیاق و استقبال مردمی نسبت به برگزاری این رویداد در یک مجموعه جهانی دارد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس؛ محمد ثابت اقلیدی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از تمامی هنرمندان و برگزاری چنین رویدادهایی حمایت و استقبال می کنیم افزود: کنسرت علیرضا قربانی در مجموعه جهانی تخت جمشید برای نخستین بار اجرا می شود.

او افزود: اجرای این برنامه از تاریخ ۹ تیر ماه و پهنه اصلی تخت‌جمشید و با جانمایی تعداد گسترده‌‌‌ای از صندلی‌‌‌ها برای مخاطبان برگزار می‌شود.
مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود: تمامی جوانب کار برای اجرای چنین کنسرتی در یک مجموعه تاریخی با دقت و نظارت کارشناسان حوزه میراث فرهنگی گردشگری استان سنجیده شده است.

ثابت اقلیدی ادامه داد: این رویداد بزرگ ملی، نشاط اجتماعی را به همراه دارد و می تواند به افرایش سطح کمی گردشگر به استان فارس و شهر شیراز کمک کند.

 اماکن تاریخی فارس میزبان رویدادهای ملی و بین المللی
او با بیان اینکه برگزاری رویدادها در اماکن تاریخی و فرهنگی فرصت طلایی برای جذب بیشتر گردشگران و ماندگاری ساعت بازدید است گفت: در حال حاضر استان فارس به مرکز و کانون رویدادها تبدیل شده است و بی شک این موضوع تاثیر به سزایی در توسعه و اقتصاد گردشگری استان دارد.
مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس در ادامه به اجرای دیگر رویدادهای مناسبتی در ایام مختلف سال در سطح این استان هم اشاره کرد و گفت: به زودی رویدادهای گردشگری ، فرهنگی و مذهبی پیش بینی شده برای تابستان امسال را معرفی و اجرا خواهیم کرد که هدف از اجرای این رویدادها شناخت گردشگران و جامعه هدف استان از ظرفیت ها، توانمندی ها و پتاسیل های گردشگری فارس خواهد بود.
ثابت اقلیدی در ادامه سخنانش به برگزاری جشنواره بین المللی چند رسانه ای میراث فرهنگی نیز اشاره کرد و گفت: طبق برنامه ریزی ها این جشنواره که یکی از مهم ترین رویداد های بین المللی کشور است هم به میزبانی شیراز و در پاییز امسال برگزار خواهد شد که بی تردید تاثیر و نقش به سزایی در معرفی جاذبه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری همچنین ظرفیت های بالقوه و بالفعل استان فارس در حوزه های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دارد.
ثابت اقلیدی با بیان اینکه اماکن تاریخی و فرهنگی فارس آماده میزبانی از رویدادهای ملی و بین المللی را دارند با ذکر مثالی به تکمیل سخنانش پرداخت و گفت: برای نمونه در هفته اخیر رویداد بزرگترین جشن خانواده سرودی‌های ایران با عنوان جشن اختتامیه سومین فصل لیگ سرود ایران، همزمان با آغاز دهه ولایت در مجموعه فرهنگی سعدی برگزار شد که مورد استقبال کم نظیر مردمی نیز قرار گرفت.
مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری وصنایع دستی فارس در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه گردشگری رویداد امروزه از مهم ترین شاخه های گردشگری می باشد که بیش تر کشورهای پیشرو این صنعت از آن بهره می جویند گفت: اماکن تاریخی فرهنگی استان فارس هم اکنون کانونی برای برگزاری رویدادهای ملی شده است و جدا از رویدادهای فرهنگی وهنری که در طول ایام هفته در این اماکن به ویژه آرامگاه حافظ و سعدی برگزار می شود میزبان برگزاری رویدادهای ملی در اماکن تاریخی هستیم.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×