» آرشیو » درخشش دانش آموزان کازرونی در المپیاد علمی دانش آموزی کشوری
آرشیو - شهرستان
کد خبر:2827 | ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۲۵

درخشش دانش آموزان کازرونی در المپیاد علمی دانش آموزی کشوری

پرتو جنوب

دانش آموزان کازرونی در گرایش های مختلف به مرحله دوم المپیاد علمی دانش آموزی راه پیدا کردند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش کازرون، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش این شهر عنوان کرد: دانش آموزان کازرونی در معتبرترین رقابت علمی دانش آموزی کشور در گرایش های کامپیوتر، علوم ادبی، زیست شناسی، جغرافیا، شیمی،ریاضی و علوم زمین شناسی به مرحله دوم المپیاد علمی دانش آموزی راه پیدا کردند.

احمد رئیسی افزود: این آزمون علمی که هر ساله در سراسر کشور زیر نظر مرکز استعدادهای درخشان برگزار می شود؛ مرحله اول آن در دی ماه ۱۴۰۱برگزار شد و با درخشش ۱۶ دانش آموز کازرون از مدارس مختلف همراه بود که این نفرات راه یافته به مرحله دوم، در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در دومین مرحله این آزمون در شیراز به رقابت پرداختند.

رئیسی در پایان گفت: نتایج این آزمون در تیرماه اعلام خواهد شد و برگزیدگان آن در قالب تیم های تخصصی، به کشور میزبان اعزام خواهند شد.

شایان ذکر است پژوهش سرای رازی (علی دوانی) با برگزاری کارگاه های توجیهی آموزشی و حضور در مدارس با نظر تخصصی کارشناس المپیاد دانش آموزی و در اختیار گذاشتن منابع معتبر آزمون با همکاری دانشگاه سلمان از ابتدا در کنار دانش آموزان و مسئولان مدارس و اولیا همکاری داشتند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×