» آرشیو » امحاء بیش از ۱۱ تن مواد مخدر در فارس +تصاویر
آرشیو - تصاویر - حوادث - گالری تصاویر
کد خبر:13629 | ۱۶ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۱

امحاء بیش از ۱۱ تن مواد مخدر در فارس +تصاویر

پرتو جنوب

 تقدیم ۱۱۶ شهید والامقام در عرصه مبارزه با مواد مخدر

فرمانده انتظامی استان از امحاء بیش از ۱۱ تن انواع مواد مخدر غیردارویی در شیراز خبر داد و گفت: استان فارس در عرصه مبارزه با مواد مخدر، ۱۱۶ شهید تقدیم کرده است.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از  پایگاه خبری پلیس، به مناسبت گرامیداشت هفته انتظامی، با حضور سردار “رهام بخش حبیبی” فرمانده انتظامی استان و جمعی از مسئولان سایر نهادها و دستگاه های مربوطه، بیش از ۱۱ تن انواع مواد مخدر غیردارویی امحاء شد.
سردار حبیبی در این مراسم، طی سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عزیز عرصه مبارزه با مواد مخدر، اظهار داشت: یکی از مشکلات جامعه امروز بشری، تجارت مواد مخدر است که طی آن افرادی سودجو، سلامتی انسان ها را به مخاطره انداخته اند.
وی با اشاره به رشادت ها و جانفشانی های مأموران انتظامی در مسیر مبارزه با مواد مخدر، ادامه داد: از اول انقلاب تا کنون در استان پهناور فارس، ۱۱۶ شهید والامقام و ۱۲۷ جانباز سرافراز در مسیر مبارزه با مواد مخدر تقدیم شده است.
فرمانده انتظامی استان فارس گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۲۲ تن انواع مواد مخدر کشف شده و در این راستا ۲۹۰ قاچاقچی و عناصر اصلی دستگیر شده اند.
دستگیری ۱۰۰ نفر توزیع کننده عمده مواد مخدر، دستگیری ۳ هزار و ۲۷۰ خرده فروش و جمع آوری تعداد ۵ هزار و ۵۲۰ معتاد متجاهر و تحویل آنان به مراکز ماده ۱۶ و تبصره ۲ ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر در سال جاری، از دیگر اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر استان فارس بود که سردار حبیبی به آن ها اشاره کرد.
فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه امروز بیش از ۱۱ تن انواع مواد مخدر غیردارویی امحاء شد، گفت: امیدواریم روزی فرا برسد که در جامعه هیچگونه اثری از اعتیاد و مواد مخدر و آسیب های ناشی از آن نباشد.
در پایان این مراسم، با اهدا لوح تقدیر از خانواده های معظم شهدا و جانبازان سرافراز عرصه مبارزه با مواد مخدر، تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×