» آرشیو » فعالیت‌های اجرایی انتخابات در فارس از خرداد شروع می‌شود
آرشیو - شهرستان
کد خبر:2767 | ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۱۱

فعالیت‌های اجرایی انتخابات در فارس از خرداد شروع می‌شود

پرتو جنوب

مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری فارس از آغاز فعالیت های اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری از خردادماه در فارس خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، جواد قناعتی با بیان اینکه به استناد ماده ۴۵ قانون انتخابات ثبت نام کاندیداها از ۱۹ تا پایان روز ۲۵ آذر ماه ۱۴۰۲ به مدت هفت روز خواهد بود، تاکید کرد: داوطلبانی که برای ثبت نام به استعفا از سمت فعلی خود نیاز دارند باید دقت کنند، آنچه در روز ثبت نام مد نظر قرار می‌گیرد، تاریخ پذیرش استعفا در مهلت مقرر قانونی و عدم اشتغال در آن سمت است بنابراین زمان پر کردن فرم استعفا ملاک نیست.

قناعتی یادآور شد: مشمولین این ماده قانونی باید حداکثر تا ۲۵ خردادماه پذیرش استعفا خود را اخذ کرده باشند تا بتوانند در روز ثبت‌نام همراه با سایر مدارک ارائه دهند.

وی خاطر نشان کرد: در استان فارس انتخابات مجلس برای برگزیدن ۱۸ نماینده مجلس در ۱۵ حوزه انتخابیه و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب ۵ عضو از ۸۸ عضو همزمان در روز جمعه ۱۱ اسفندماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

او با تاکید بر اینکه نقشه راه انتخابات در چارچوب فرمایشات رهبر معظم انقلاب بر اساس چهار مؤلفه «مشارکت»، «امنیت»، «رقابت» و «سلامت» است، افزود: انتخابات و مشارکت مردمی یکی از اولویت‌های مهم در زمان کنونی است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×