» آرشیو » توصیه‌ های پلیس فارس به خانواده‌ها در آستانه بازگشایی مدارس
آرشیو - حوادث
کد خبر:12118 | ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۹

توصیه‌ های پلیس فارس به خانواده‌ها در آستانه بازگشایی مدارس

پرتو جنوب

معاون فرهنگی و اجتماعی استان فارس گفت: برای تردد فرزند خود به مدرسه، از سرویس های دارای مجوز و آموزش دیده استفاده کنید.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کاووس محمدی، اظهار داشت: با توجه به فرارسیدن مهرماه و آغاز بازگشایی مدارس، والدین می بایست برای پیشگیری از آسیب پذیری فرزند خود در مسیر مدرسه به خانه، قوانین و مقررات خاصی و در عین حال ساده و قابل درک برای کودکان را وضع کرده و او را به اجرای دقیق آن ملزم کنند.
وی گفت: از کودکان نمی توان انتظار داشت که توصیه های ایمنی را همواره به یاد داشته باشند و این وظیفه ماست که هنگام رانندگی به آنها که از ما الگو برداری می کنند، طریقه نظم و انضباط را آموخته و در اطراف مدارس، با دقت بیشتری حرکت و تردد کرده و به فرزندان خود بیاموزیم که هنگام خروج از مدرسه، دلیلی برای عجله کردن وجود ندارد و اگر کودک شما به سنی رسیده که خودش به تنهایی از مدرسه به خانه برمی گردد، اطمینان حاصل کنید که از محل ها و معابر امن برای عبور از عرض خیابان استفاده می کند.
معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس فارس اضافه کرد: فرزندان خود را با تابلوهای راهنمایی و رانندگی آشنا کرده و نحوه عبور صحیح از عرض خیابان را به صورت عملی با آنان تمرین و حتما خطر مربوط به حرکت کردن از پشت خودروهای بزرگ و دور از میدان دید سایر رانندگان را به کودک خود گوشزد کنید.
سرهنگ محمدی یادآورد شد: اگر فرزندتان برای رفت و آمد خود از سرویس مدرسه استفاده می کند، نکات ایمنی از قبیل حضور به موقع در محل سوار شدن، لزوم توقف کامل خودرو هنگام سوار یا پیاده شدن، صحبت و شوخی نکردن با راننده و مسافران، بیرون نبردن سر و دست از پنجره و مواردی نظیر آن را به وی گوشزد کنید.
این مقام انتظامی با تاکید بر اینکه برای تردد فرزند خود به مدرسه، از سرویس های دارای مجوز و آموزش دیده استفاده کنید، گفت: سوار شدن دانش آموزان به تعداد بیش از حد ظرفیت خودرو در سرویس مدرسه ممکن است کاهش هزینه‌های شما را در پی داشته باشد، اما مصداق تخلف قانونی بوده و خطرآفرین خواهد بود.
وی با بیان اینکه پیاده روها در فصل بازگشایی مدارس، سرشار از لبخندها و بازی های شاد کودکانه است، افزود: به فرزندان خود بیاموزید که در مسیر مدرسه، از پیاده رو تردد کرده و مسیرهای اصلی را به کوچه های خلوت و مسیرهای میانبر ترجیح دهند.
معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس فارس به والدین توصیه کرد: مصادیق رعایت کردن قوانین مدرسه و احترام به حقوق سایر دانش آموزان را به فرزندان خود یاد بدهید و به آنها بیاموزید اگر در مسیر مدرسه دچار مشکل شدند، بلافاصله مسئله را با شما یا مسئولان مدرسه در میان بگذارند و هرگز به افراد غریبه اعتماد نکرده و در هر وضعیتی از سوار شدن به وسیله نقلیه آنها خودداری کنند.
سرهنگ محمدی با اشاره به اینکه نخستین روز سال تحصیلی، جشن تولد مدرسه است، خاطرنشان کرد: نظم و امنیت، هدیه پلیس در این جشن باشکوه است که آن را عاشقانه به همه دانش‌آموزان و اولیاء و مربیان تقدیم می کند.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×