» آرشیو » برداشت غیرمجاز ۱۵۰ میلیون ریال از حساب مادربزرگ
آرشیو - حوادث
کد خبر:20418 | ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۷

برداشت غیرمجاز ۱۵۰ میلیون ریال از حساب مادربزرگ

پرتو جنوب

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی عامل برداشت غیرمجاز ۱۵۰ میلیون ریال از حساب مادر بزرگ توسط نوه خبر داد و گفت: عدم دقت در حفظ اطلاعات حساب‌های بانکی، زمینه‌ساز جرایم اینترنتی می‌شود.
به گزارش پرتو جنوب، سرهنگ “امیرحسین سلیمانی” در گفت‌وگو با خبرگزاری پلیس، بیان کرد: با مراجعه خانمی ۶۸ ساله به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز ۱۵۰ میلیون ریال از حساب بانکی‌اش در روزهای متوالی، موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.
وی تصریح کرد: در اقدامات اولیه کارشناسان این پلیس مشخص شد که متهم ۱۸ تراکنش مالی با استفاده از کارت شاکیه جهت بالا بردن سطح و رتبه بازی‌های رایانه‌ای خود اقدام کرده است.
سرهنگ “سلیمانی” ادامه داد: در بررسی‌های بیشتر معلوم شد که متهم پسری ۱۵ ساله و نوه شاکی است که پس از حضور در این پلیس لب به اعتراف گشود و به پذیرش بزه انتسابی خود اعتراف کرد.

بیشتر بخوانید:

 هشدار پلیس فتا درباره جرائم سایبری در پوشش انتخابات

این مقام مسئول افزود: این نوجوان در اعترافات خود بیان داشت که همیشه می‌دانستم که مبالغ زیادی پول در کارت بانکی مادر بزرگم موجود است و همچنین از رمز کارت بانکی او نیز با خبر بودم و این موضوع باعث وسوسه من شد تا اینکه بدون اجازه با کارت بانکی وی اقدام به خرید جم (الماس) به منظور بالا بردن رتبه خودم در بازی‌های آنلاین کردم.
رئیس پلیس فتا استان فارس به شهروندان توصیه کرد: کارت‌ها و اطلاعات بانکی خود را در محل‌‎های امن و دور از دسترس دیگران نگهداری نمایند و هنگام انجام هرگونه تراکنش بانکی دقت نمایند که اطلاعات بانکی آنها در اختیار افراد دیگر قرار نگیرد.
سرهنگ “سلیمانی” از عموم مردم خواست هشدارهای پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت به آدرس www.cyberpolice.gov.ir (بخش ارتباطات مردمی) یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ گزارش کنند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×