» آرشیو » تشریح برنامه های هفته انتظامی در استان فارس
آرشیو - شهرستان
کد خبر:13312 | ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۵

تشریح برنامه های هفته انتظامی در استان فارس

پرتو جنوب

 “شهروند قانونمدار، پلیس خدمتگزار”؛ شعار هفته انتظامی
فرمانده انتظامی استان فارس با تشریح برنامه های هفته انتظامی در استان، گفت: در سال جاری شعار هفته انتظامی “شهروند قانونمدار، پلیس خدمتگزار” در نظر گرفته شده است.
به گزارش خبرنگار پرتو جنوب، سردار “رهام بخش حبیبی” در نشست خبری با اصحاب رسانه پیرامون تشریح برنامه های هفته انتظامی در استان فارس، ضمن تقدیر و تشکر از تلاش ها و زحمات خبرنگاران و اصحاب رسانه و تعامل و همکاری آنان در راستای بسط و گسترش امنیت در جامعه، اظهار داشت: فرا رسیدن هفته انتظامی را به کلیه کارکنان انتظامی استان فارس و خانواده های گرانقدر آنان که با زحمات و تلاش های شبانه روزی در راستای خدمت رسانی به مردم و تأمین نظم و امنیت تلاش می کنند، صمیمانه تبریک عرض می کنم.
وی با اشاره به شعار “شهروند قانونمدار، پلیس خدمتگزار” در هفته انتظامی سال ۱۴۰۲، افزود: در صورت نهادینه شدن قانون مداری در یک جامعه، می توان از آن جامعه انتظار رشد و پیشرفت قابل ملاحظه ای را داشت، بنابراین، داشتن شهروندانی قانون مدار در جامعه، یکی از ضرروت ها و خواسته هایی است که برای تحقق آن باید تلاش کرد.
فرمانده انتظامی استان فارس گفت: از طرفی پلیس خدمتگزار و قانون مدار به پشتوانه مشارکت شهروندان قانون مدار و با رویکردها و راهبردهای علمی، دانشی و پژوهشی می تواند ایفای نقش موثر و ارزنده ای داشته باشد.
سردار حبیبی افزود: جامعه قانون مدار، زمینه داشتن یک جامعه ای “امن”،”باثبات”،”توسعه یافته” و “الهام بخش ” که از مولفه های تشکیل دهنده امنیت پایدار است را فراهم می سازد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امسال هفته انتظامی از روز پنج شنبه ۱۳ مهر آغاز و تا روز چهارشنبه ۱۹ مهر ادامه خواهد داشت.
فرمانده انتظامی استان فارس گفت: در روز پنج شنبه ۱۳ مهر ماه با عنوان ” پلیس انقلابی، سرباز فداکار، ایثار و شهادت”، برنامه هایی همچون غبار روبی حرمین مطهر امام زادگان(شاهچراغ (ع)، سیدعلاء الدین حسین (ع) و علی بن حمزه (ع) )، غبارروبی قبور مطهر شهدا، دیدار با خانواده های معزز شهدا، ایثارگران و جانبازان، برگزاری آزمون استخدامی، اجرای طرح جمع آوری معتادن متجاهر و اهداء خون اجرا خواهد شد.
وی با اشاره به روز جمعه ۱۴ مهر با عنوان ” پلیس ولایی، جامعه ایمانی ،حفظ ارزش ها”، گفت: در این روز برنامه هایی همچون حضور مسئولان وکارکنان انتظامی در نماز عبادی سیاسی جمعه و ارائه میز خدمت به شهروندان و برپایی چادر سلامت برای ارائه خدمات بهداشتی رایگان و ارائه مشاوره‏ بهداشتی در نماز جمعه و دیدار با اعضای وابسته فراجا پیش بینی شده است.
سردار حبیبی با بیان اینکه شنبه ۱۵ مهر به عنوان “پلیس مقتدر ، قانون مداری ، انضباط اجتماعی” در نظر گرفته شده است، افزود: در این روز برنامه هایی از جمله صبحگاه مشترک هفته انتظامی و تجلیل از فرماندهان شاخص بازنشسته ،بازنشستگان نخبه و فرزندان نخبه اعضای وابسته کارکنان بازنشسته و خانواده آنان برگزار می شود.
یک شنبه ۱۶ مهر ” پلیس هوشمند ،مشارکت عمومی ، توسعه امنیت” و برنامه هایی از جمله مراسم امحای نزدیک به ۱۵ تن انواع موادمخدر، مراسم تجلیل از تلاشگران عرصه امنیت و سلامت اجتماعی (مروجان آموزش همگانی) اجرایی خواهد شد که سردار حبیبی آن ها را رسانه ای کرد.
فرمانده انتظامی استان فارس گفت: در روز دوشنبه ۱۷ مهر با عنوان ” پلیس خدمتگزار،شهروند قانون مدار ، امنیت پایدار”، برنامه هایی مانند همایش پلیس و اصناف، افتتاح پروژه های عمرانی فراجا و اجرای طرح های پاکسازی نقاط آلوده پیش بینی شده است.
وی سه شنبه ۱۸ مهر را ” پلیس دانش بنیان، حرفه ای ، روزآمد”، عنوان کرد و افزود: در این روز از هفته انتظامی برنامه هایی از جمله سومین همایش کلانتران برگزیده، همایش ملی طلایه داران فرهنگ ترافیک و مسابقات تیر اندازی بین کارکنان پیش بینی شده است.
سردار حبیبی با اشاره به اینکه چهارشنبه ۱۹ مهر “پلیس پاسخگو ، اعتماد عمومی ، انسجام اجتماعی” نامگذاری شده است، گفت: در آخرین روز از هفته انتظامی برنامه هایی همچون حضور کارشناسان انتظامی در مدارس به منظور آموزش و پیشگیری از اعتیاد ، ارتباط مستقیم فرماندهان و مسئولان با مردم در (۱۹۷)، محفل انس با قرآن و رزمایش و گردهمایی یگان های حفاظت سازمان ها و دستگاه های اجرایی انجام خواهد شد.
کشف ۵۷۴ میلیارد تومان کالای قاچاق با افزایش ۳۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کشف حدود ۲۳ تن انواع مواد مخدر، کشف ۸۵ درصدی پرونده های پلیس فتا، افزایش ۱۰ درصدی کشفیات سرقت و مصالحه بیش از ۷۰ درصد پرونده های ارجاع شده به مراکز مشاوره پلیس را از مهمترین اقدامات و عملکرد مجموعه انتظامی استان فارس در ۶ ماهه اول سال جاری بود که سردار حبیبی به آن ها اشاره کرد.

خبرنگار و عکاس: مازیار فتحی

Print Friendly, PDF & Email
  • ×