» آرشیو » وزیر نفت در حاشیه جلسه هیئت دولت: بنزین گران نمی‌شود/ یک ماهه کارت سوخت را تحویل می‌دهیم
آرشیو - اجتماعی
کد خبر:1158 | ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۹

وزیر نفت در حاشیه جلسه هیئت دولت: بنزین گران نمی‌شود/ یک ماهه کارت سوخت را تحویل می‌دهیم

پرتو جنوب

جواد اوجی گفت: دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد و از مردم می‌خواهیم به شایعات توجه نکنند.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جواد اوجی وزیر نفت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اولین طرح جمع‌آوری گاز‌های مشعل شرق کارون با بار مالی یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: گاز سبک این مشعل‌ها به شبکه سراسری تزریق می‌شود. ترکیبات سنگین آن نیز خوراک پتروشیمی‌ها از جمله بندر امام می‌شود.

وزیر نفت همچنین گفت: افزایش قیمت بنزین در دستور کار دولت نیست و مردم به شایعات توجه نکنند.

اوجی درباره کمبود کارت‌های سوخت در جایگاه‌ها نیز گفت: کارت سوخت جایگاه‌ها کم شده است تا بتوانیم مصرف را مدیریت کنیم. همه جایگاه‌ها کارت دارند و اگر بگویند نداریم، تخلف کرده‌اند.

وی‌افزود: بودجه ۱۴۰۲ به ما تکلیف کرده است که سوختگیری خودرو‌ها با کارت سوخت انجام شود. ما یک ماهه کارت سوخت را تحویل می‌دهیم. از مردم می‌خواهیم زمان مراجعه به جایگاه‌ها حتما با کارت شخصی خودشان مراجعه کنند.

وی با اشاره به سفر رییس جمهور و هیات دولت به استان خوزستان در روز‌های هفتم و هشتم اردیبهشت، گفت: در جریان این سفر ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار پروژه در استان خوزستان افتتاح خواهد شد.

اوجی درباره سفر هیات روسی به تهران و انعقاد قرارداد نفتی احتمالی با روس‌ها تصریح کرد: همان طور که می‌دانید بزرگترین نمایشگاه نفت گاز پتروشیمی اواخر اردیبهشت داریم و از کمپانی‌های بزرگ داخلی و خارجی دعوت شده است از جمله شرکت‌های قدر روسی و چینی و ان‌شاءالله در حاشیه این نمایشگاه تفاهم نامه و قرارداد‌های خوبی را در پایین دست و بالا دست نفت امضا خواهیم کرد.

وزیر نفت درباره وصول درآمد‌های نفتی اظهار کرد: طبق آمار و گزارش بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در سال ۱۴۰۱ بیش از ۹۲ تا ۹۵ درصد از تکالیف بودجه‌ای مان را انجام دادیم. ان‌شاءالله در سال جدید هم تلاش داریم آنچه در بودجه برای وزارت نفت برای فروش نفت و میعانات گازی در نظر گرفته شده است تامین شود.

وی خاطرنشان کرد: هم‌چنین بهره‌برداری دو ایستگاه تقویت فشار مربوط به کارخانه‌های NGL (۹۰۰، ۱۰۰۰) را داریم. به طور کلی بالغ بر دومیلیارد و دویست میلیون دلار در سفر رییس جمهور در حوزه نفت به بهره‌برداری می‌رسد که اشتغال زایی بالا و درآمد‌های ارزی خوبی دارد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×