» آرشیو » مدیر کل بنیاد مسکن فارس: شهر صدارا استعدادهای قابل توجه در توسعه طرح نهضت ملی مسکن دارد
آرشیو - شهرستان
کد خبر:1425 | ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۱

مدیر کل بنیاد مسکن فارس: شهر صدارا استعدادهای قابل توجه در توسعه طرح نهضت ملی مسکن دارد

پرتو جنوب

دکترسید علیرضا حمیدی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب استان فارس در دیدار با دکتر بهزاد پرنیان شهردار شهر صدرا شیراز به بررسی موقعیت های مناسب برای تامین مسکن شهری در صدرا پرداخت و اظهار داشت: شهر صدارا استعدادهای قابل توجه در توسعه طرح نهضت ملی مسکن دارد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، دکتر حمیدی در این نشست که با حضور مهندس نصیری معاون مسکن روستایی بنیاد استان ترتیب یافت به گفتگو در راستای صدور پروانه ساختمانی و طرح اقدام ملی مسکن در این شهر و همچنین همکاری بیشتر دو دستگاه اجرایی در سال جاری پرداخت و گفت: بنیاد مسکن با شروع عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن در شهر صدرا گام های اولیه برای تامین مسکن شهری طیف وسیعی از جمعیت متقاضی برداشته است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب استان فارس گزارشی از اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای استان فارس هم ارائه داد و با بیان اینکه در حوزه مسکن شهری بنیاد مسکن در ساخت وساز مسکن محرومین ورود کرده است، تصریح کرد: این طرح‌ها عمدتا در قالب طرح نهضت ملی مسکن گنجانده می‌شود و درحال حاضر پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن ۱۳ هزار و ۹۴۴ واحد مسکونی است که عمدتا از سال ۱۴۰۱ آغاز شده است.
حمیدی افزود: از این تعداد بخشی را بنیاد کار می‌کند که ۵ هزار و ۵۰۵ واحد به عنوان بنیاد ساز است که ۳ هزارو۱۵۲ واحد در شهر جدید صدرا، ۷۰۰ واحد سلطان آباد، ۱۴۸ واحد در شهرک نشاط سلطان آباد، ۷۰۰ واحد مسکونی در داراب، ۴۱۹ واحد خنج و مابقی آن ۸ هزار و ۴۲۹ واحد مسکونی در قالب گروه ساخت و با مشارکت مردم ساخته می‌شود.
معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس نیز در این نشست گفت: ساختمان‌های روستایی با مشارکت مردم ساخته می‌شود و ما به آن‌ها مشورت می‌دهیم.
فرج الله نصیری با اشاره به انعقاد تفاهم نامه‌ای ویژه ۳ شهرستان محروم رستم و قیرو کارزین و فراشبند بیان کرد: ۵۰ واحد به افراد تحت پوشش کمیته امداد اختصاص دادیم که این تفاهم نامه بین بنیاد مسکن، کمیته امداد و بنیاد مستضعفان منعقد شده است.
وی افزود: یک تفاهم نامه نیز بین بسیج سازندگی و بنیاد مسکن و کمیته امداد منعقد شده که برای ۱۲۰۰ نفر خانه ساخته خواهد شد و تاکنون برای ۶۶۶ نفر تاکنون سقف منازل نیز ساخته شده است.
بهزاد پرنیان شهردار صدرا نیز با تقدیر از عملکرد مثبت بنیاد مسکن در تامین مسکن شهری اظهار داشت : شهرداری صدرا آمادگی دارد تا با گسترش همکاری های متقابل زمینه توسعه مسکن شهری در این شهر را فراهم کند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×