» اجتماعی » بهره برداری از ۱۵ هزار واحد نهضت ملی مسکن در فارس
اجتماعی - شهرستان
کد خبر:25978 | ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۴۴

بهره برداری از ۱۵ هزار واحد نهضت ملی مسکن در فارس

پرتو جنوب

در دویست و یازدهمین شورای مسکن فارس از تحویل پانزده هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در شهریور ماه سال جاری به متقاضیان خبر داده شد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس؛ دویست و یازدهمین جلسه شورای مسکن استان فارس با ۷ دستور به ریاست محمد هادی ایمانیه برگزار شد.

استاندار فارس در این جلسه با اشاره به گزارش مدیر کل بنیاد مسکن استان مبنی بر اقدامات انجام شده در طرح نهضت ملی مسکن شهری و روستایی گفت: بنیاد مسکن ۷۵۰۰ واحد آماده تحویل را به ۹۰۰۰ واحد افزایش دهد که با ۱۰۰۰ واحد مستقر در جنوب استان و ۵۰۰۰ واحد مربوط به سایر استان و صدرا شاهد تحویل ۱۵ هزار واحد مسکونی در استان طی شهریور ماه باشیم.
وی خاطرنشان ساخت که برای رسیدن به این مهم، روسای بانک‌ها و مدیران منابع طبیعی و راه و شهرسازی با بنیاد مسکن استان همکاری همه جانبه انجام خواهند داد.
محمد هادی ایمانیه پیشنهاد تشکیل شورای هم‌اندیشی بنیاد مسکن را هم داد و ماموریت این شورا را ارائه پیشنهاد برای مقاوم سازی منازل روستایی دانست و گفت: در این حوزه باید به صورت پیشگیرانه وارد عمل شد.

بیشتر بخوانید:

ثبت نام بیش از ۴۸۰ هزار نفر استان فارسی در طرح نهضت ملی مسکن

وی مدیر کل راه و شهرسازی فارس را ماموریت داد تا نحوه تامین آب و برق و گاز منازل مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن را در سایر استان‌ها بررسی و گزارش آن را ارائه کند و در ادامه تصریح کرد: باید برای حل این موضوع از راه‌های میانبر و ابتکاری استفاده کرد و با تصمیمات محلی و استانی راهگشای مشکلات باشیم.
وی پیشنهاد داد تا در صورت امکان مقداری از تعامل با مستثنیات برای تامین زیرساخت‌ها اختصاص یابد و در انتها نیز گفت: هفته آینده موضوع مسکن ایثارگران اساتید و نخبگان و نیروهای مسلح به صورت اختصاصی بررسی شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×