» آرشیو » بوستان ساحلی “چنار راهدار” شیراز، ظرفیتی گردشگری و خدماتی با کارکرد فرامنطقه‌ای
آرشیو - شهرستان
کد خبر:13550 | ۱۴ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۲

بوستان ساحلی “چنار راهدار” شیراز، ظرفیتی گردشگری و خدماتی با کارکرد فرامنطقه‌ای

پرتو جنوب

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل، ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیراز بوستان چنار راهدار را یکی از ظرفیت‌های گردشگری و خدماتی با کارکرد فرامنطقه‌ای دانست و گفت: این بوستان به دلیل موقعیت جغرافیایی خود در ورودی جنوب غربی شهر شیراز می‌تواند پذیرای مسافران باشد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی شهرداری منطقه ۹ با حضور رئیس و اعضای کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر، معاون فنی و عمرانی و جمعی از مدیران شهرداری به‌طور میدانی مورد بررسی قرار گرفت.

پروژه‌های بوستان تفریحی چنار راهدار، لوله‌گذاری پل شهیدان یغمور تا خیابان هویزه، احداث بولوار ۳۵ متری پرتو، تکمیل بوستان تخصصی چنار راهدار و مسیرهای دسترسی و پیاده رو محل احداث بوستان تخصصی علوم و باغ بانوان مورد بازدید مدیریت عمران شهری قرار گرفت‌.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل، ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیراز در بازدید از پروژه تکمیل بوستان چنار راهدار، با توجه به اتمام احداث رمپ و پله مسیر دسترسی بوستان از بولوار امیرکبیر با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان در دو ماه آینده بر لزوم تملک پلاک مورد مسیر دسترسی به پارکینگ تأکید و اظهار کرد: با اتمام احداث رمپ و پله بتوان از مسیر دسترسی جهت پارکینگ شهروندان در هنگام مراجعه به بوستان استفاده کرد.

او بوستان چنار راهدار را یکی از ظرفیت‌های گردشگری و خدماتی در سطح منطقه با کارکرد فرامنطقه‌ای دانست و عنوان کرد: این بوستان به دلیل موقعیت جغرافیایی خود در ورودی شهر شیراز از سمت جنوب غربی با تکمیل پروژه می‌تواند پذیرایی مسافران نیز باشد.

رضا محمدیان با بیان اینکه اهم پروژه‌های عمرانی در سطح منطقه ۹ در بخش ارائه خدمات عمومی و پاسخگویی به نیازهای زیرساختی است، عنوان کرد: این منطقه جزو مناطق درحال توسعه است و به همین دلیل نیازمند پروژه‌های عمرانی و زیرساختی متعدد است تا بتواند در کنار عدالت‌محوری پاسخگویی نیازهای محلات باشد.

این مقام عمرانی در شورای اسلامی شهر شیراز با تصریح بر اهمیت پروژه‌های باغ بانوان برای پاسخگویی به جامعه هدف بیان کرد: یکی از سیاست‌های شورای شهر احداث ۱۱ باغ بانوان در سطح مناطق یازده‌گانه است.

محمدیان طی بازدید از پروژه لوله‌گذاری پل شهیدان یغمور تا خیابان هویزه نیز گفت: یکی از ویژگی‌های عملیات لوله‌گذاری پل شهیدان یغمور عدم مسدودکردن محور تردد بوده است و از سوی دیگر پیشگیری از بروز آبگرفتگی معابر در زمان بارندگی حایز اهمیت است.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل، ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیراز بر پیشرفت پروژه‌های عمرانی براساس برنامه زمان‌بندی تأکید و تصریح کرد: با افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌ها در زمان مقرر می‌توان زمینه رضایتمندی شهروندان از ارائه خدمات شورا و شهرداری را بیشتر کنیم.

سرپرست شهرداری منطقه ۹ شیراز نیز در این بازدید درباره پروژه لوله‌گذاری یغمور تا خیابان هویزه بیان کرد: این پروژه به طول ۳ کیلومتر با لوله‌های بتنی دوهزار دارای پیشرفت ۹۰ درصدی است.

عبدالصالح رستم‌زاده درباره اهمیت این پروژه نیز افزود: هدف از اجرای این پروژه رفع معضل آبگرفتگی شهرک‌های احمدآباد، هویزه و فرهنگیان در زمان بارش است.

او در بازدید مدیریت عمرانی شهری از پروژه در حال احداث بولوار ۳۵ متری پرتو جنوبی و اثرگذاری این پروژه در اتصال شهرک‌های پیرامونی ادامه داد: پروژه در حال احداث پرتو جنوب در آستانه افتتاح است که با طول دو هزار و ۲۰۰ متر به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

سرپرست شهرداری منطقه ۹ شیراز در مورد پهنه بوستان‌های تخصصی مجاور رودخانه چنار راهدار گفت: با توجه به مرتفع شدن مشکلات حقوقی احداث بوستان ساحلی طلاییه، ادامه عملیات آن در آذر ماه امسال توسط پیمانکار جدید اجرا و تکمیل می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×