» آرشیو » بیانیه گروه هفت علیه ایران، کره شمالی و روسیه
آرشیو - سیاسی
کد خبر:2177 | ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۴

بیانیه گروه هفت علیه ایران، کره شمالی و روسیه

پرتو جنوب

وزرای دارایی و روسای بانک‌های مرکزی گروه هفت در پایان نشست سه روزه خود در نیگاتای ژاپن بیانیه‌ای علیه تهران، پیونگ یانگ و مسکو منتشر کردند.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وزرای دارایی و روسای بانک‌های مرکزی گروه هفت (۷G) با انتشار بیانیه‌ای ادعایی نسبت به خطرات ناشی از ایران و کره شمالی، به ویژه “فعالیت‌های غیرقانونی” پیونگ یانگ در رابطه با “تکثیر سلاح‌های کشتار جمعی” و پرتاب‌های اخیر موشک‌های بالستیک ابراز نگرانی کردند.

این گروه در بیانیه ادعایی مشترکی که پس از نشست سه روزه در نیگاتای ژاپن منتشر شد، ادعا کرد نسبت به معاملات مالی با ایران نگران هستند.

علاوه بر این، گروه ۷ تاکید کرد که از تصمیم گروه ویژه اقدام مالی (FATF) برای تعلیق عضویت روسیه در سال جاری با توجه به “اظهارات هسته‌ای مسکو” حمایت کامل می‌کند.

«دیمیتری مدودف» معاون رئیس شورای امنیت روسیه دیروز (جمعه) در سخنانی در مجمع بین‌المللی حقوقی سن پترزبورگ گفت: «مشخص است که یک جنگ تمام‌عیار علیه کشور ما به راه افتاده است. اربابان آمریکایی و اروپایی اوکراین، به شدت دشمنان ما را با انواع سلاح‌های کشنده تأمین می‌کنند. در واقع غربی‌ها اوضاع در اوکراین را به یک جنگ جهانی سوم سوق می‌دهند. این یک فاجعه جهانی خواهد بود که هیچ برنده‌ای در آن وجود نخواهد داشت»

Print Friendly, PDF & Email
  • ×