» آرشیو » در بیمارستان های دولتی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام شد؛ ارایه خدمات درمانی به بیش از ۱۰ هزار نفر در روز
آرشیو - شهرستان
کد خبر:3117 | ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۱

در بیمارستان های دولتی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام شد؛ ارایه خدمات درمانی به بیش از ۱۰ هزار نفر در روز

پرتو جنوب

میانگین ضریب اشغال تخت و بیمار پذیری در بیمارستان های دولتی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال گذشته، ۷۰ درصد بوده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با قدردانی از تلاش شبانه روزی و بی وقفه اساتید، پزشکان، پرستاران و سایر کادر درمانی، از پاسخگویی بخش های اورژانس مراکز درمانی استان به روزانه ۱۰ هزار مورد مراجعه به طور متوسط خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرداد شریفی» گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون، بیش از ۶۰۳ هزار بیمار به اورژانس مراکز درمانی دانشگاه مراجعه کرده اند که بر این اساس، بیمارستان های دولتی استان روزانه به طور میانگین، پذیرای حدود ۱۰ هزار مراجعه کننده هستند.

او افزود: در دو ماه گذشته ۹ هزار عمل جراحی اورژانسی و ۳۱ هزار و پانصد عمل جراحی الکتیو در بیمارستان های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام شده است.

انجام بیش از ۹۰۰ هزار خدمت آزمایشگاهی، انجام ۱۴ هزار ام آر آی و ۸۶ هزار سی تی اسکن بخشی دیگر از خدمات ارایه شده در بیمارستان های دانشگاهی بود که دکتر شریفی به آن اشاره کرد.

۷۲ درصد تخت های بیمارستانی موجود در استان فارس، دانشگاهی و دولتی است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: میانگین ضریب اشغال تخت و بیمار پذیری در بیمارستان های دولتی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال گذشته، ۷۰ درصد بوده است.

او ادامه داد: حدود ۷۲ درصد تخت های بیمارستانی موجود در استان فارس دانشگاهی و دولتی بوده که نشانگر سهم بالای دولت در حوزه درمان این استان است.

دکتر شریفی با بیان اینکه ۸ هزار و ۶۱ بستری در بیمارستان های استان فارس وجود دارد، افزود: از این تعداد پنج هزار و ۷۶۲ تخت مربوط به بیمارستان های دولتی و ۲ هزار و ۲۹۹ تخت به بخش خصوصی، خیریه و سایر نهاد ها اختصاص دارد.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار داشت: از نظر مجموع تعداد تخت های بیمارستانی نسبت به جمعیت، شاخص کشور یک و ۷۵ صدم و شاخص استان یک و ۸۴ صدم بوده که در این حوزه شاخص فارس، بیشتر از میانگین کشوری است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×