» آرشیو » با تدابیر استاندار فارس؛ تامین مسکن و درمان رانندگان اتوبوس درون شهری تسهیل می شود
آرشیو - سیاسی
کد خبر:20754 | ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۵۲

با تدابیر استاندار فارس؛ تامین مسکن و درمان رانندگان اتوبوس درون شهری تسهیل می شود

پرتو جنوب

استاندار فارس در جمع رانندگان اتوبوس‌های درون شهری به تشریح راه های تامین مسکن و ارتقا سطح درمان این اقشار پرداخت.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس؛ محمدهادی ایمانیه ۳۰ بهمن در دیدار با تعدادی از رانندگان اتوبوس های درون شهری، شغل رانندگان را سخت و طاقت فرسا عنوان کرد و گفت: این قشر، برای رفاه همشهری‌ها و هم‌استانی‌ها زحمت می کشند که جای تقدیر و تشکر دارد و در مقابل قبول داریم آنچه در شأن و شخصیت این قشر از جامعه هست، بصورت کامل، محقق نشده است.
استاندار فارس در ادامه همکاری استانداری، شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز در حل برخی مشکلات رانندگان اتوبوس درون شهری را موثر دانست و گفت: شهرداری، زمینی را معرفی کند تا، در قالب تعاونی مسکن رانندگان اتوبوس درون شهری، برای مسکن این قشر اختصاص یابد.
وی با بیان اینکه، ۲۰۰۰ نفر در این حرفه، ارتزاق می کنند، بر استفاده از ظرفیت های قانونی تامین مسکن سخن گفت و افزود: تامین مسکن برای افرادی که دارای فرم “ج” سبز هستند آسان تر است و طبیعتا سریعتر به نتیجه می رسد.

محمد هادی ایمانیه، تامین مسکن را ارزشمندتر از افزایش حقوق می داند و معتقد است اگر افراد از اجاره نشینی راحت شوند بخش قابل توجهی از درآمد خود را در جای دیگر هزینه می‌کنند.
وی در ادامه به موضوع درمان این رانندگان اشاره کرد و گفت: متولیان این قشر از جامعه، با بیمه های تکمیلی جلسه بگذارند و آن بیمه ای که بیشترین امکانات را با کمترین هزینه ارائه می کند را انتخاب کنند؛ ما هم به سهم خود در لین زمینه کمک می کنیم تا مشکلات بخش سلامت و درمان این عزیزان کاهش یابد.
استاندار فارس به موضوع آسیب رسیدن به برخی اتوبوس ها که از جانب رانندگان مطرح شده بود هم گریزی زد و خواستار همکاری مسئولین با نیروهای فراجا و مدیران امنیتی و انتظامی استان شد.
وی، مسائل و مشکلات پیش آمده برای رانندگان و خسارت های وارد شده با خودروها را مورد توجه قرارداد و برای حل این موضوع پیشنهاد داد: با بکارگیری یک کارشناس حقوقی می توان به افرادی که در حوزه های مختلف قضایی دچار مشکل می شوند کمک کرد؛ تحقق این موضوع در هزینه و وقت افراد صرفه جویی خواهد کرد و مشکلات ایشان نیز با سرعت بیشتری حل می شود.
نماینده عالی دولت در فارس در پایان به موضوع سختی کار و پایین بودن سطح بیمه این افراد هم اشاره کرد و گفت: این موضوعات در اختیارات استان نیست و نیازمند پیگیری در سطوح ملی است که اقدامات لازم را در این زمینه نیز براساس پیشنهادات مدون شهرداری انجام خواهم داد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×