» آرشیو » اجرای طرح نوسازی و تبدیل به احسن ناوگان تاکسیرانی شیراز در دستور کار قرار گرفت
آرشیو - شهرستان
کد خبر:2715 | ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۳

اجرای طرح نوسازی و تبدیل به احسن ناوگان تاکسیرانی شیراز در دستور کار قرار گرفت

پرتو جنوب

رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل مسافر شهرداری شیراز گفت: با تصویب شورای اسلامی شهر و پیگیری و تأمین بودجه توسط شهرداری شیراز اجرای طرح نوسازی و تبدیل به احسن ناوگان تاکسیرانی شیراز در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، پیمان باباخانی از نوسازی تاکسی‌های شیراز با مصوبه شورای اسلامی شهر و تأمین بودجه و تأکید شهردار شیراز خبر داد.

به گفته او؛ این طرح با همت شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز اجرایی شده و در سال‌های اخیر هیچ‌گونه بودجه و تسهیلات کشوری برای طرح نوسازی و تبدیل به احسن ناوگان تاکسیرانی تخصیص داده نشده است.

رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل مسافر بیان کرد: این بلاتکلیفی و تاخیر موجب فرسودگی و از کارافتادگی بسیاری از تاکسی‌ها و افزایش معضلات بسیاری برای رانندگان شریف و زحمتکش تاکسی شده است.

باباخانی عنوان کرد: مبلغ تأمین شده برای نوسازی هر دستگاه تاکسی، ۲۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که از این مبلغ حدود ۱۵۰ میلیون تومان در قالب وام و تسهیلات بانکی آماده ارائه بوده و مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به صورت کمک بلاعوض شورای اسلامی شهر و شهرداری به رانندگان تاکسی اختصاص داده می‌شود.

او با تقدیر از شهردار شیراز درخصوص همراهی و حمایت از طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی تصریح کرد: شهرداری شیراز علاوه بر کمک بلاعوض ۱۰۰ میلیون تومانی، پرداخت ۲ قسط نخست از وام و تسهیلات بانکی ارائه شده را نیز تقبل کرده و حمایت از ناوگان حمل‌ونقل همگانی مسافر از اولویت‌های اصلی شهرداری شیراز و مدیریت شهری است.

رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل مسافر خاطرنشان کرد: شهرداری شیراز با برنامه‌ریزی جامع و منظم ثبت‌نام از تاکسی‌ها را براساس مدل و با توجه به فرسودگی و سال ساخت تاکسی‌ها آغاز و دعوت از مالکان تاکسی (تاکسی‌داران) از طریق پیامک برای مراجعه و ثبت‌نام انجام می‌شود.

باباخانی با ابراز رضایت و خرسندی از تصویب و اجرای طرح نوسازی، تأخیر در تبدیل به احسن ناوگان را یکی از معضلات جدی مجموعه حمل‌ونقل مسافر دانست.

او گفت: پیگیری مطالبات رانندگان تاکسی از اولویت‌ها و اهداف اصلی این سازمان بوده و اجرای این طرح کمک شایانی به رفاه و آرامش خانواده رانندگان و بهبود ارائه خدمات حمل و نقل همگانی به شهروندان خواهد داشت.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×