» آرشیو » آمریکا ۶ شخص و نهاد مرتبط با ایران را تحریم کرد
آرشیو - سیاسی
کد خبر:3342 | ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۲۹

آمریکا ۶ شخص و نهاد مرتبط با ایران را تحریم کرد

پرتو جنوب

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی را علیه اشخاص و نهادهای مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران وضع کرده است.
آمریکا در ادامه سیاست‌های خصمانه خود علیه جمهوری اسلامی ایران از اعمال تحریم‌های جدید علیه تهران خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آمریکا امروز (پنجشنبه) از اعمال تحریم‌های جدید علیه اعضا و وابستگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سپاه قدس، شاخه برون مرزی این نهاد خبر داد.

واشنگتن با مطرح کردن ادعا‌هایی مبنی بر دست داشتن سپاه قدس در مشارکت به منظور توطئه‌های تروریستی برای هدف قرار دادن مقامات سابق دولت آمریکا، اتباع دوتابعیتی آمریکا، و ایرانیان مخالف در خارج از کشور، تحریم‌های جدید را مطرح کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: تحریم‌های جدید واشنگتن ۳ فرد مستقر در ایران و ترکیه، یک شرکت وابسته به نیروی قدس سپاه پاسداران و دو مقام ارشد سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را هدف قرار می‌دهد.

در این بیانیه دلیل تحریم شدن این افراد را تلاش برای طراحی و اجرای عملیات‌های مرگبار خارجی علیه غیرنظامیان از جمله خبرنگاران دانسته است.

مقامات جمهوری اسلامی ایران بار‌ها ادعا‌های مطرح شده از سوی آمریکا را رد کرده و این کشور را به دامن زدن به جنگ روانی علیه تهران متهم می‌کنند. تاکنون هیچ مدرک و شواهد رسمی درباره ادعا‌های مطرح شده آمریکا علیه ایران منتشر نشده است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×