» آرشیو » روند هدایت تحصیلی کلاس نهمی‌ها اعلام شد/ صدور نمون‌برگ‌های ۶ و ۷ در هفته اول تیرماه
آرشیو - اجتماعی
کد خبر:2305 | ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۵۰

روند هدایت تحصیلی کلاس نهمی‌ها اعلام شد/ صدور نمون‌برگ‌های ۶ و ۷ در هفته اول تیرماه

پرتو جنوب

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش جزئیات انجام هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم را جهت انتخاب رشته پایه دهم اعلام کرد و گفت: در هفته اول تیرماه، نمون‌برگ‌های ۶ و ۷ هدایت تحصیلی ر ا در اختیار اولیاء و دانش‌آموزان قرار می‌دهیم.

به گزارش پرتو جنوب، اصغر باقرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: مدیریت هدایت تحصیلی برعهده معاونت پرورشی است و پایه هدایت تحصیلی، مشاوره و سنجش‌های روانی اجتماعی است.

وی افزود: یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش آموز مشمول هدایت تحصیلی هستند و تقریبا همه آنها مراحل اولیه را طی کرده و به سوالات مربوط به آزمون رغبت و توانایی پاسخ داده‌اند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اکنون در مرحله ثبت نظرات اولیاء و معلمان قرار داریم گفت: به‌زودی بارگذاری ظرفیت رشته‌ها توسط مدیران مدارس انجام می‌شود و پس از آن فرم‌های ۶ و ۷ که باید از سوی معاونت پرورشی صادر شود، صادر و در اختیار مدیران قرار خواهد گرفت.

باقرزاده درباره زمان صدور نمون‌برگ‌های هدایت تحصیلی گفت: خردادماه نظرات را جمع‌آوری و در هفته اول تیرماه، نمون‌برگ‌های ۶ و ۷ هدایت تحصیلی ر ا در اختیار اولیاء و دانش‌آموزان قرار می‌دهیم که بتوانند به مراکز آموزشگاهی مراجعه کرده و بر اساس مشاوره‌هایی که دریافت می‌کنند در پایه دهم ثبت‌نام کنند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×