» آرشیو » کیفرخواست متهم حادثه تروریستی حرم شاهچراغ هفته آینده صادر می‌شود
آرشیو - شهرستان
کد خبر:9473 | ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۵

کیفرخواست متهم حادثه تروریستی حرم شاهچراغ هفته آینده صادر می‌شود

پرتو جنوب

رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به اینکه تروریست حرم شاهچراغ ۲۵ ساله و اهل تاجیکستان است گفت: هرکسی که کوچکترین نقشی در رابطه با حادثه حرم داشته را دستگیر کرده‌ایم که هم از درون استان و هم از خارج از استان بوده‌اند.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی در جلسه جامعه روحانیت شیراز که به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش فارس برگزار شد، با اشاره به حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ (ع) اظهارداشت: کیفرخواست متهم اصلی حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ (ع) هفته بعد صادر خواهد شد.

او در خصوص مسائل مربوط به اینکه چطور تروریست داعشی وارد حرم شده است؟ گفت: یک شخص از بیرون شروع به تیراندازی می‌کند تا فرد امنیتی اسلحه خود را بیرون بیاورد این شخص وارد حرم مطهر شده است، نخستین نفری هم که تیر می‌خورد نیروی امنیتی حرم مطهر بوده است، قصد تروریست حرم سید میر محمد بوده که به هدف خود نرسیده است.

موسوی افزود: تروریست حادثه شاهچراغ (ع) حدود ۲۵ سال سن دارد و تاجیک است به هیچ وجه هم از حادثه‌ای که رقم زده پشیمان نیست، در واقع اینقدر مغز این شخص را شستشو داده اند که با توجه به اینکه هیچ پشتوانه‌ای هم ندارد باز هم پشیمان نیست.

حجت الاسلام موسوی در خصوص هتک حرمت به بانوی آمر به معروف در باغ نارنجستان قوام، نیز اظهار کرد: رای در خصوص ضارب بانوی آمر به معروف در نارنجستان قوام دو الی سه روزی است که ابلاغ شده، اما به دلیل حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ (ع) اعلام نشده است.

او با تاکید بر اینکه در خصوص امر به معروف بسیار جدی برخورد می‌کنیم تا کسی جرات پیدا نکند هیچنین کاری انجام دهد، افزود: سه رای در خصوص حادثه نارنجستان قوام از جمله تبعید، شلاق و جریمه سنگین صادر شده است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×