» آرشیو » شهردار شیراز: شهدای گمنام یادآورندگان بصیرت و آگاهی هستند
آرشیو - شهرستان
کد خبر:17226 | ۲۷ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۹

شهردار شیراز: شهدای گمنام یادآورندگان بصیرت و آگاهی هستند

پرتو جنوب

شهردار شیراز در مراسم تشییع پیکر لاله‌های گمنام گفت: شهدای گمنام یادآورندگان خوبی برای افزایش آگاهی و بصیرت هستند تا درک کنیم که این شهدا هم مثل همه جوانان دیگر تعلقاتی داشتند، اما به ندای ولی خود لبیک گفتند و راهی جبهه‌های حق شدند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، محمدحسن اسدی در آیین تشییع لاله‌های گمنام که همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار شد، از حضور پر شور مردم ولایتمدار سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران اسلامی تقدیر کرد.

وی بیان کرد: پیکر این شهدا مربوط به دوران هشت ساله دفاع مقدس است؛ دورانی که جوانان و نوجوانان ایران آن را لمس نکردند اما شهدای همسن و سال امروز آنها، در آن دوران صحنه‌های ایثار و از خود گذشتگی خلق کردند.

شهردار شیراز ادامه داد: آنها شهادت‌طلب و دنبال پیوستن به خدا بودند و امروز پس از گذشت سال‌ها، تنها استخوانی از پیکر مطهر و مقدسشان تفحص شده که یادآور خوبی برای افزایش آگاهی و بصیرت همه ما به ویژه جوانان است تا درک کنیم که این شهدا هم مثل همه جوانان دیگر تعلقاتی داشتند اما به ندای ولی خود لبیک گفتند و راهی جبهه‌های حق شدند.

اسدی با تأکید بر این موضوع که امروز همه ما باید منویات امام خامنه‌ای(مدظله العالی) را سر لوحه خود قرار دهیم و از ولایت فاصله نگیریم، گفت: اطاعت از منویات رهبر معظم انقلاب موجب استقامت، ثبات و امنیت کشور می‌شود.

وی تصریح کرد: وظیفه امروز همه مسئولان به عنوان ادامه‌دهندگان راه شهدا این است که برای اعتلای نظام مقدس اسلامی تلاش کنند و رضایت مردم را سرلوحه امور قرار دهند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×