» آرشیو » استاندار فارس : مرگ و میر ناشی از تصادفات در فارس ۸ درصد کمتر از متوسط کشوری است
آرشیو - شهرستان
کد خبر:3903 | ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۸

استاندار فارس : مرگ و میر ناشی از تصادفات در فارس ۸ درصد کمتر از متوسط کشوری است

پرتو جنوب

استاندار فارس با بیان اینکه ، فارس در بحث مرگ و میر ناشی از تصادفات هشت درصد از میانگین کشور پایین تر است و کمترین میزان رشد مرگ و میز ناشی از تصادفات را داشته افزود: این موضوع بیانگر اثربخش بودن اقدامات و برنامه‌های پیش بینی شده است که این روند باید با جدیت بیشتری دنبال شود.

به گزارش پرتو جنوب، دکتر محمد هادی ایمانیه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تدابیر اتخاذ شده توسط نیروی انتظامی برای سفری امن و آرام در نوروز ۱۴۰۲ در استان باید عملیاتی شود و دستگاه های خدمات رسان تمام ظرفیت و توان خود را به کار گیرند.

دکتر ایمانیه گفت: برای هموطنانی که قصد دارند در ایام نوروز به استان فارس و شهر شیراز سفر کنند بسیار مهم است که یک سفر خوب، توأم با آرامش، امنیت و آسایش را تجربه کنند که می بایست ملزومات تحقق آنرا برای هموطنانمان فراهم شود.

استاندار فارس با اشاره به نقش پلیس و نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت و کاهش حوادث، در کنار سایر دستگاه ها اظهار داشت: نیروی انتظامی و پلیس برای حضور هرچه پررنگ تر در ایام نوروز تقاضای تامین امکانات و اقلامی از جمله خودرو به‌همراه راننده، چراغ گردان پلیس، پروژکتور سیار، راکت ایست و جلیقه فسفری دارد که می بایست این اقلام با همراهی سایر دستگاه ها به سرعت تامین شود.

استاندار فارس با بیان اینکه تدابیر اتخاذ شده توسط نیروی انتظامی می بایست به شکل عملیاتی محقق شود، افزود: از جمله موارد مدنظر پلیس می توان به آشکار سازی نقاط حادثه خیز و پیش بینی برای روشن کردن مشعل در ۸۵ نقطه با هماهنگی پلیس راه، ایمن سازی راه در مقابل ایستگاه های پلیس راه جهت کنترل و نظارت بهتر، احیای خط کشی محورهای مواصلاتی به ویژه محورهای منتهی به تفرجگاه ها، نصب چراغ گردان سیار در برخی محورها، ترمیم و مرمت حفره های ایجاد شده در جاده‌ها و رفع نواقص دوربین‌های سرعت سنج جاده‌ای اشاره کرد.

دکتر ایمانیه با اشاره به تمهیدات پیش بینی شده برای کاهش تصادفات جاده‌ای گفت: یکی از اقلام مورد نیاز پلیس، دستگاه تست مصرف الکل و مواد مخدر است که تامین آن بسیار ضرورت دارد؛ انتظار داریم، پلیس به ویژه با رانندگانی که پس از مصرف مواد روان گردان ها، اقدام به رانندگی می کنند به شدت برخورد کند.

وی، بر لزوم برنامه ریزی برای استقرار واحدهای آتش نشانی تا ۳۰ کیلومتری خارج از شهرها تاکید کرد و گفت: با توجه به محدودیتی که آتش نشانی در ارائه خدمات در خارج از محدوده شهرها دارد، بر اساس دستور وزرای کشور و راه و شهرسازی، تیم های آتش نشانی تا پایان تعطیلات نوروز برای خدمات دهی تا ۳۰ کیلومتری شهرها محدودیتی ندارند.

استاندار فارس به آمارهای اعلام شده در خصوص امکانی که تصادفات بیشتری در آنها رخ می دهد اشاره کرد و اظهار داشت: از آنجا که بر اساس آمار، ۶۰ درصد تصادفات رانندگی در ۳۰ کیلومتری شهرها روی می دهد، هماهنگی های لازم انجام شود تا با استقرار عشایر در محل های پیش بینی شده در این فواصل و فراهم کردن شرایط برای فروش صنایع دستی و سایر محصولات تولیدی عشایر، هموطنان در طول سفر تشویق و ترغیب به توقف در این مکان ها شوند.

وی گفت: همچنین بررسی شود که در صورت امکان، سرعت خودروهایی که در محورهای استان تردد می کنند تا پایان تعطیلات نوروز ۱۰ کیلومتر نسبت به حد مجاز تعریف شده کاهش یابد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×