» آرشیو » تعطیلی ۶ مرکز غیر مجاز زیبایی طی ۷ روز گذشته در شیراز
آرشیو - شهرستان
کد خبر:12966 | ۸ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۰۴

تعطیلی ۶ مرکز غیر مجاز زیبایی طی ۷ روز گذشته در شیراز

پرتو جنوب

 تشدید بازدیدهای نظارتی و برخورد قاطعانه با مراکز غیر مجاز ارایه دهنده خدمات زیبایی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز خبر داد: با پیگیری و تلاش های کارشناسان اداره نظارت و کارشناسان کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی امور بهداشتی و درمانی دانشگاه، ۶ مرکز غیر مجاز ارایه دهنده خدمات زیبایی طی هفت روز گذشته در شیراز، تعطیل شد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرداد شریفی» مردم را رکن اصلی و مطالبه گر در ارائه خدمات سلامت استاندارد دانست و افزود: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف در حوزه درمان، موضوع را با شماره تلفن ۱۸۱۹، به صورت شبانه روزی گزارش دهند.

او از تعطیلی ۴۱ مرکز ارائه دهنده خدمات غیر مجاز سلامت در شیراز از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد و گفت: دخالت افراد فاقد صلاحیت در امور سلامت، به لحاظ قانونی تخلف و جرم محسوب شده و با افراد خاطی، برابر قانون برخورد می ‌شود.

دکتر شریفی با تاکید بر اینکه تمامی مکان‌ های ارائه دهنده خدمات پزشکی، باید مجوز قانونی و تابلوی معتبر داشته باشند، نسبت به پیامد‌ های مراجعه به مراکز فاقد مجوز برای سلامت افراد هشدار داد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: انجام هر گونه خدمات پزشکی بدون حضور پزشک، حتی در مراکز دارای مجوز نیز، یک اقدام غیرقانونی و مخاطره آمیز است و مردم در مراجعه به این مراکز لازم است از حضور پزشک، اطمینان پیدا کنند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×