» آرشیو » تکمیل زیرساخت های شهرک های صنعتی فارس با اولویت بندی پروژه ها
آرشیو - اجتماعی
کد خبر:18687 | ۱۹ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۴

تکمیل زیرساخت های شهرک های صنعتی فارس با اولویت بندی پروژه ها

پرتو جنوب

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس در نشست با اعضای هیات مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی آباده عنوان کرد: رفع مشکلات شهرک های صنعتی با تعامل، همکاری و هم افزایی با واحدهای صنعتی و تولیدی و شرکت های خدماتی میسر می شود.
به گزارش پرتو جنوب، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس برحمایت از شرکت های خدماتی در راستای راهبری بهتر امور شهرک های صنعتی تاکید کرد و گفت: رفع مشکلات شهرک های صنعتی در تعامل، همکاری و هم افزایی با واحدهای صنعتی و تولیدی و شرکت های خدماتی میسر می شود.
سید مسعود عظیمی پس از بازدید از زیرساخت های شهرک های صنعتی ایزدخواست، سورمق و آباده در نشست با اعضای هیات مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی آباده با بیان اینکه ۲۰شهرک و ناحیه صنعتی در استان در اجرای قانون نحوه واگذاری مالکیت و اداره امور شهرک های صنعتی در قالب تشکیل شرکت های خدماتی به صنعتگران واگذار شده است گفت: از اهداف مهم تشکیل شرکت های خدماتی اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و کاهش تصدی گری بخش دولتی از طریق برون سپاری اداره امور شهرک های صنعتی به صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی است و این واگذاری امور فرصت مناسبی برای واحدهای صنعتی فراهم می کند تا در زمینه نگهداری تاسیسات شهرک های صنعتی فعال تر عمل کنند.
وی با قدردانی از تلاش های هیات مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی آباده گفت: حمایت از شرکت های خدماتی که در چارچوب قانون اهتمام ویژه ای در راهبری شهرک های صنعتی دارند را برخود لازم می دانیم.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس با بیان اینکه شهرک صنعتی آباده یکی از شهرکهای صنعتی فعال استان است که از وضعیت زیرساختی مطلوبی نیز برخوردار است گفت: تکمیل زیرساخت های این شهرک صنعتی از طریق اولویت بندی پروژه ها در برنامه قرار خواهد گرفت.
عظیمی افزود: این شهرک صنعتی که در حال حاضر ۱۲۲ قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان در آن منعقد شده ،قطب صنعتی شمال فارس محسوب می شود و توانسته بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذار فراهم کند.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس تصریح کرد: هم اکنون ۶۳ واحد صنعتی با اشتغال ۹۰۰ نفر در شهرک صنعتی آباده فعال است.
وی در ادامه با اشاره به بازدید از شهرک صنعتی ایزدخواست تصریح کرد:شهرک صنعتی ایزدخواست در شمالی ترین نقطه استان فارس از موقعیت مناسبی برای سرمایه گذاری برخوردار است و با مساحت ۹۵ هکتار ظرفیت استقرار ۲۰۰ واحد تولیدی – صنعتی با پیش بینی اشتغالزایی یک هزار نفر را خواهد داشت.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس همچنین با اشاره به وضعیت زیرساختی ناحیه صنعتی سورمق افزود: این ناحیه صنعتی ۳۵ هکتار مساحت دارد و هم اکنون ۲قرارداد سرمایه گذاری در آن منعقد شده است.
وی با بیان اینکه این ناحیه صنعتی با توجه به نزدیکی به استان یزد ،‌ از موقعیت ویژه ای برای سرمایه گذاری برخوردار است، گفت: با توجه به مساحت کم این ناحیه صنعتی که پاسخگوی درخواست های متقاضیان در آینده نخواهد بود، طرح توسعه و الحاق بخشی از اراضی اطراف به این ناحیه صنعتی در قالب اجرای طرح توسعه در حال انجام است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×