» آرشیو » اعمال نظارت صحیح بر تورهای گردشگری بدون مشارکت مردم امکان‌پذیر نیست
آرشیو - شهرستان
کد خبر:8458 | ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۱

اعمال نظارت صحیح بر تورهای گردشگری بدون مشارکت مردم امکان‌پذیر نیست

پرتو جنوب

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس بر لزوم مشارکت و همکاری مردم در نظارت بر تورهای گردشگری تأکید کردواعمال نظارت صحیح بر تورهای گردشگری را بدون همکاری مردم غیرممکن دانست.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس،  مؤید محسن نژاد با اعلام این خبر گفت: ارائه خدمات مطلوب و رضایت‌بخش به مسافران و گردشگران متقاضی استفاده از تورهای گردشگری از مهم‌ترین وظایف دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری است که با اعمال نظارت بر فعالیت آن‌ها سعی داریم ضمن رعایت حق‌وحقوق مسافران از بروز هرگونه تخلف نیز پیشگیری شود.

او فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری را به‌عنوان چرخ‌های محرک صنعت گردشگری بسیار مهم و حساس ارزیابی کرد و گفت: دفاتر خدمات مسافرتی حلقه‌های ارتباطی بین سایر بخش‌های گردشگری اعم از اقامتی، حمل‌ونقل و راهنمایان گردشگری می‌باشند، بنابراین نحوه کارکرد آن‌ها بر کیفیت گردشگری بسیار اثربخش است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس گفت: درصورتی‌که مسافران و گردشگران از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری که دارای مجوز بند ب از این اداره کل هستند نارضایتی یا شکایتی داشته باشند ،کمیسون‌های رسیدگی به شکایات تشکیل و با حضور کارشناسان بخش دولتی و انجمن صنفی دفاتر مسافرتی به شکایات رسیدگی می‌شود.

او افزود: متأسفانه بسیاری از شهروندان و گردشگران بدون توجه به مجوز دار بودن اشخاصی که در فضاهای مجازی اقدام به تبلیغ و فروش تور می‌کنند از آن‌ها بسته‌های سفر خریداری می کننده عموماً نیز از خدمات آن‌ها ابراز نارضایتی و شکایت دارند که رسیدگی به شکایات آن ها از طریق کمیسیون های رسیدیگی به شکایات این اداره کل امکان پذیر نیست و برای رسیدن به حق و حقوق قانونی خود می بایست از طریق مراجع قضایی شکایات کنند.

او  از عموم شهروندان و متقاضیان سفر ها تورهای گردشگری خواست صرفاً با مراجعه به دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری دارای پروانه بهره‌برداری از این اداره کل در استان نسبت به خرید تورهای گردشگری اقدام و به تبلیغات تورها در فضاهای مجازی توجه نکنند.

گفتنی است: تعداد ۳۴۶ دفتر خدمات مسافرتی از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس پروانه بهره دریافت داشته‌اند که فهرست مشخصات آن ها درسایت اداره کل به نشانی farschto.ir درج شده است.

 

Print Friendly, PDF & Email
  • ×