» آرشیو » توزیع شیرخشک در داروخانه ها براساس ثبت اطلاعات کودک
آرشیو - شهرستان
کد خبر:14430 | ۲۶ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۰۴

توزیع شیرخشک در داروخانه ها براساس ثبت اطلاعات کودک

پرتو جنوب

رئیس اداره نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه برای جلوگیری از قاچاق شیرخشک و خروج آن از زنجیره تامین، از بیست مهر امسال، ارائه کدملی و تاریخ تولد فرزند شیرخوار به داروخانه جهت دریافت این محصول الزامی است.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سجاد شرافت» با بیان اینکه در گذشته فقط شیر خشک ‌های رژیمی (تخصصی) در داروخانه ‌ها با کد ملی عرضه می ‌شد، افزود: در حال حاضر با ابلاغ سازمان غذا و دارو، تمامی شیرخشک‌ ها با کدملی و تاریخ تولد فرزند شیرخوار عرضه می ‌شوند.

او ادامه داد: با هدف تامین شیر خشک مورد نیاز کشور و با اقدامات و برنامه ریزی ‌های انجام شده توسط سازمان غذا و دارو، از دو مسیر افزایش تولید داخل و واردات در هفته ‌های آینده، کمبود این محصول در بازار برطرف می شود.

دکتر شرافت بیان کرد: برای مدیریت توزیع شیرخشک و اطمینان از دسترسی مصرف کنندگان، از هموطنان درخواست می شود در زمان مراجعه به داروخانه، اطلاعات مربوط به کدملی و تاریخ تولد کودک را به مسوول فنی داروخانه ارائه دهند تا پس از ثبت اطلاعات در سامانه الکترونیکی مربوطه، شیر خشک در اختیار آنها قرار گیرد.

این مقام مسوول در معاونت غذا و دارو دانشگاه، بر عدم تعیین سقف برای تعداد شیرخشک دریافتی در هنگام ثبت در سامانه تاکید کرد و ادامه داد: والدین در صورت هرگونه مشکل می توانند با سامانه ۱۹۰ و یا شماره تلفن های ۳۲۳۰۵۴۱۰ داخلی های ۲۲۸۰ و ۷۸۸۱ و ۷۵۲۷ تماس گیرند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×