» آرشیو » بازدید رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع غذایی کشاورزی از توانمندیهای کشاورزی شهرستان کازرون
آرشیو - شهرستان
کد خبر:14124 | ۲۰ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۷

بازدید رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع غذایی کشاورزی از توانمندیهای کشاورزی شهرستان کازرون

پرتو جنوب

کریم ذوالفقاری، رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع غذایی کشاورزی که همزمان با دور دوم سفر رئیس جمهور و هیات دولت به این استان سفر کرده، در حاشیه بازدید از بخش کشاورزی شهرستان کازرون از دو واحد صنایع تبدیلی، یک واحد مکانیزاسیون چغندرقند و مجتمع ملای بلوط بازدید کرد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون، کریم ذوالفقاری ظهر پنج شنبه ۲۰ مهرماه در جریان سفر هیأت دولت به استان فارس، با استقبال محمدعلی بخرد معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کازرون و رشیدی معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون و هیئت همراه از طرح های کشاورزی بازدید کردند.

ذوالفقاری و هیئت همراه ابتدااز کارخانه درنا شکوه بازدید نمود که بعلت کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش در حال حاضر راکد می باشد. این واحد صنایع تبدیلی قبلا ۱۵۰۰تن ظرفیت سالانه تولید انواع سوسیس و کالباس از گوشت قرمز و طیور و ۳۰۰ تن ظرفیت سالانه تولید کباب لقمه و برگرها را داشته است.

وی در ادامه از کارخانه رب بهشهد شهر سبز کازرون دیدن کرد. این واحد صنایع تبدیلی با سطح زیربنای ۱۱۷۸۲ متر مربع و اشتغال ۶۰ نفر به طور مستقیم و سرمایه ثابت ۵ هزار میلیارد ریال ظرفیت سالانه ۴۰۰۰ تن تولید رب گوجه فرنگی و ۱۴۳۵ تن تولید انواع ترشی، شور، پوره میوه و سبزیجات، کمپوت، مربا و کنسروها را دارا می باشد.

ذوالفقاری سپس از یک واحد مکانیزاسیون چغندر قند که تمامی عملیات کاشت داشت و برداشت را انجام می دهد بازدید کرد و بر حمایتهای لازم از توسعه و تجهیز شرکت های مکانیزه کشت چغندر قند در شهرستان تأکید نمود.

رئییس مکانیزاسیون در پایان سفر از مجتمع ملای بلوط با مساحت ۱۰۰.۵ هکتار بازدید کرد که ۴۴ هکتار آن به شهرکهای گلخانه ای اختصاص یافته و تا کنون کارهای زیر ساختی آن به صورت نسبی انجام شده و مابقی ۴۴ واحد دامداری می باشد که ۳۷ واحد آن که شامل ۴۱۰۰ گوساله پرواری می باشد به بهره برداری رسیده و ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×