» آرشیو » دستگاه‌های خدمات رسان با سرمایه گذاران همکاری کنند
آرشیو - اجتماعی - شهرستان
کد خبر:15211 | ۱۴ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۸

دستگاه‌های خدمات رسان با سرمایه گذاران همکاری کنند

پرتو جنوب

یک تولیدکننده:
کمبود برق مشکلات تولیدکنندگان را بیشتر کرده است/دستگاه‌های خدمات رسان با سرمایه گذاران همکاری کنند

تأمین زیرساخت‌ها و ایجاد بسترهای مناسب سرمایه‌گذاری، نقش بسیار مهمی برای حضور سرمایه‌گذاران در استان دارد. برای تحقق این هدف مهم شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس از تمام ظرفیت‌های ممکن استفاده خواهد کرد که البته همراهی دستگاه‌های خدمات‌رسان در این راستا ضروری است.
به گزارش پرتو جنوب؛ به استناد قانون، دستگاههای خدمات رسان موظف شده‌اند امکانات انتقال و عرضه خدمات خود را تا مبادی ورودی واحدهای صنعتی در داخل شهرکهای صنعتی فراهم کنند. در همین راستا سازمان برنامه و بودجه نیز به استناد همین مواد قانونی موظف شده که منابع مالی لازم را برای این دستگاه‌های اجرایی تامین کند.
فعال صنعتی در شهرک سنگ شهید سلیمانی نی ریز نبود در گفتگو با خبرنگار ما، برق را عامل اصلی عدم راه اندازی واحد تولیدی خود بیان کرد و خواستار تسریع در تامین برق این واحد سنگبری شد.


ایوب زینل زاده مدیر عامل واحد سنگبری ملل با اشاره به اینکه برای احداث این واحد تاکنون ۶۰میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده گفت: درصورت تامین برق، آماده راه اندازی این واحد با ایجاد اشتغال برای ۵۰نفر هستیم.
وی با بیان اینکه خطوط تولید این واحد در زمینه فراوری انواع سنگ های چینی نی ریز، تراورتن، مرمریت و لایمستون نصب و آماده تولید است گفت: در صورت تامین برق و راه اندازی این کارخانه علاوه بر بازار داخلی قابلیت صادرات به خارج از کشور نیز وجود دارد.
زینل زاده با اشاره پیگیری های انجام شده برای تامین برق گفت:شرکت توزیع برق فارس علت عدم تامین برق را تکمیل بودن ظرفیت شبکه اعلام می کنند.
معاون فنی شرکت شهرک های صنعتی فارس نیز با تایید مشکل کمبود ظرفیت تامین برق در شهرک صنعتی سنگ شهید سلیمانی نی ریز گفت: این موضوع مشکلاتی را برای صنعتگران در این شهرک صنعتی بوجود آورده است به نحویکه هم اکنون سه واحد سنگبری که در آستانه بهره برداری هستند با این مشکل روبرو هستند و ۵۰واحد سنگبری نیز درخواست افزایش ظرفیت داده اند.
علی زارعی افزود: تامین پایدار برق در این شهرک صنعتی تضمین کننده رشد تولید و ایجاد اشتغال پایدار است.
افزود: با بیان اینکه بر اساس ماده بر اساس ماده ۵۴ قانون احکام دائمی برنامه توسعه کشور و ماده ۸۱قانون الحاق برخی موارد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲)تامین زیرساخت ها نظیر برق، آب، گاز و مخابرات تا ورودی شهرک های صنعتی و واحد های صنعتی برعهده دستگاه های خدمات رسان است گفت:برای تامین پایدار برق شهرک صنعتی سنگ نی ریز نیز جلسات متعددی با شرکت توزیع برق فارس انجام شده است.
وی افزود: بر اساس بند م تبصره ۱۵قانون بودجه سال ۱۴۰۲نیز شرکت های زیرمجموعه وزارت نیرو مکلف به تامین برق و نوسازی خطوط انتقال شهرک های صنعتی شده اند .
معاون فنی شرکت شهرک های صنعتی فارس با اشاره به جلسه تیرماه استاندار فارس و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس با وزیر نیرو در خصوص رفع مشکلات تامین برق شهرک های صنعتی گفت:در آن جلسه وزیر نیرو دستوراتی برای تامین برق شهرک های صنعتی صادر کرد که تامین ۲مگاوات برق برای شهرک صنعتی سنگ شهید سلیمانی نیز از جمله موارد مصوب در جلسه بود.
زارعی افزود:علاوه برآن موضوع تامین پایدار برق شهرک های صنعتی از جمله سنگ نی ریز بعنوان پیشنهادات این شرکت در مصوبات دور دوم سفر ریاست محترم جمهور به استان فارس نیز گنجانده شده است که با ابلاغ این مصوبات شاهد تحولی در تامین برق شهرک های صنعتی خواهیم بود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×