» آرشیو » با حضور وزیر بهداشت انجام شد؛ افتتاح بخش توموتراپی بیمارستان نمازی، گامی نو در خدمت رسانی به بیماران مبتلا به سرطان جنوب کشور
آرشیو - دانش و سلامت - شهرستان
کد خبر:10760 | ۹ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۱

با حضور وزیر بهداشت انجام شد؛ افتتاح بخش توموتراپی بیمارستان نمازی، گامی نو در خدمت رسانی به بیماران مبتلا به سرطان جنوب کشور

پرتو جنوب

با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بخش توموتراپی بیمارستان نمازی به عنوان خدمتی نو برای کمک به بیماران مبتلا به سرطان، افتتاح شد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از مهم ترین برنامه های سفر دکتر «بهرام عین اللهی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور به شیراز، افتتاح بخش توموتراپی بیمارستان نمازی بود که گامی نو در ارتقای کمی و کیفی خدمت رسانی به بیماران مبتلا به سرطان محسوب می شود.

دستگاه توموتراپی (Radixact X9)، دارای جدیدترین تکنولوژی درمان بیماران مبتلا به سرطان است که پس از تهران و مشهد، به عنوان سومین دستگاه توموتراپی ایران، در بیمارستان نمازی شیراز راه اندازی می شود.

این دستگاه به تکنولوژی درمان بیماران مبتلا به سرطان به روش Helical therapy به عنوان آخرین متد درمان سرطان در جهان مجهز است.

این دستگاه با تامین اعتبار نزدیک به سه و نیم میلیون یورو خریداری شده و همچنین نزدیک به پنج میلیارد تومان هزینه صرف آماده سازی محل راه اندازی و نصب دستگاه شده است.

تفاوت اساسی این دستگاه نسبت به نسل های پیش از آن، نفوذ کمترین دوز اشعه درمانی به بافت سالم و بیشترین دوز به بافت سرطانی نسبت به دستگاه های پیشین است که افزایش طول عمر بیمار و بهبود روند درمان بیماران را به همراه دارد.

افزایش دقت درمان، آسیب نرسیدن به بافت سالم به دلیل رساندن بیشترین دوز اشعه به بافت سرطانی، این روش درمانی را به عنوان جدیدترین روش کنونی در سطح دنیا، مورد توجه قرار داده است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×