» آرشیو » سردار بنی اسدی فر اعلام کرد؛ امکان ثبت سرقت در سامانه «پلیس من»
آرشیو - حوادث
کد خبر:639 | ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۷

سردار بنی اسدی فر اعلام کرد؛ امکان ثبت سرقت در سامانه «پلیس من»

پرتو جنوب

رئیس پلیس پیشگیری فراجا از امکان ثبت سرقت در سامانه «پلیس من» از طریق گوشی تلفن همراه خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از خبرگزاری مهر، سردار رضا بنی اسدی فر گفت: امروزه هوشمندسازی پلیس و استفاده از حوزه فناوری از ضروریات فراجا است، هوشمندسازی پلیس ضرورتی اجتناب ناپذیر و موجب اشراف بر مأموریت‌ها، تسریع در خدمات دهی و کاهش هزینه‌ها خواهد شد و در نهایت افزایش رضایتمندی مردم و ارتقا سرمایه اجتماعی را فراهم می‌سازد.

وی ادامه داد: روزانه هزاران مأموریت متعدد، متکثر و مختلف و انواع خدمات انتظامی و اجتماعی توسط کلانتری‌ها و پاسگاه‌های سراسر کشور به اقشار مختلف جامعه ارائه می‌شود و نیازمندی روزانه مردم به خدمات کلانتری بر ضرورت هوشمندسازی این بخش افزوده است، لذا در راستای فرامین مقام معظم رهبری “مدظله العالی” و اجرای تدابیر فرمانده کل انتظامی کشور، پلیس پیشگیری فراجا با اتخاذ این رویکرد در صدد است سرعت و کیفیت پاسخگویی به مطالبات مردم را افزایش دهد.

این مقام ارشد انتظامی افزود: سامانه پلیس من به منظور، سهولت در دسترس مردم به خدمات انتظامی با همکاری معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات فراجا تهیه شده و برنامه ریزی برای توسعه خدمات هوشمند به منظور ایجاد تحول در ارائه خدمات به مردم سرلوحه کاری پلیس قرار گرفته است تا خدمت رسانی با سرعت و دقت بیشتری انجام شود.

سردار بنی اسدی فر بیان داشت: رده‌های تخصصی و اجرایی فراجا یکی از سازمان‌های دولتی پررفت و آمد و شلوغ است، لیکن در همین راستا و به منظور ارتقا رضایتمندی، افزایش سرعت، دقت و کیفیت خدمات رسانی به مردم در جهت ارائه خدمات ضروری و پرکاربرد پلیسی اقدام به توسعه سامانه اختصاصی خود به نام برنامه پلیس من نموده است، تا مردم از طریق آن بتوانند بسیاری از امور وابسته را به صورت غیرحضوری پیگیری کرده و در زمان خود صرفه جویی نمایند.

وی گفت: شهروندان عزیز می‌توانند برنامه کاربردی پلیس من را در گوشی همراه اندروید خود به صورت مستقیم و کاملاً رایگان از منابع دریافت و نصب نموده و از خدمات برخط پلیس بهره مند شوند.

رئیس پلیس پیشگیری فراجا با اشاره به اینکه در این سامانه رده‌های تخصصی فراجا به فراخور امور انتظامی و خدماتی مرتبط، خدماتی ارائه می‌نمایند، خدمات پلیس پیشگیری فراجا، در این سامانه که تاکنون تهیه و کارسازی شده را به شرح زیر اعلام کرد:

امکان ثبت سرقت وسایل نقلیه (خودرو و موتورسیکلت)
استعلام پرونده قضائی
رسیدگی به درخواست امدادخواهان سامانه ۱۱۰
وی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از هرگونه سو استفاده احتمالی ثبت سرقت وسائط نقلیه صرفاً برای مالک وسیله نقلیه با سازوکار مشخص فراهم شده است (احراز هویت با کدملی و شماره همراه به نام مالک) و در صورت سرقت وسیله نقلیه، مالک وسیله نقلیه می‌تواند با ورود به سامانه پلیس من، نسبت به ثبت اطلاعات وسیله نقلیه سرقتی در کمترین زمان ممکن اقدام کند.

رئیس پلیس پیشگیری فراجا افزود: پس از سرقت توسط مالک، و اخذ دستور قضائی توسط واحد انتظامی، این دستور در تمامی سامانه‌های فراجا، دوربین‌های کنترل تردد و … ثبت و مأموران در مواجهه با وسیله نقلیه سرقتی نسبت به توقیف آن اقدام می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: لازم است مالک جهت تکمیل پرونده حداکثر تا ۲۴ ساعت از زمان ثبت به کلانتری اعلامی که از سوی سامانه مشخص می‌شود مراجعه کند، لذا در صورت پیدایش وسیله نقلیه، به منظور جلوگیری از هر گونه برخورد مأمورین در مواجهه با وسیله نقلیه سرقتی، مالک باید به قید فوریت و به صورت حضوری به کلانتری مراجعه و موضوع را گزارش کنند.

سردار بنی اسدی فر در بخش پایانی، از تشریح کارایی این سامانه گفت: علاوه بر ثبت سرقت وسائط نقلیه امکان استعلام پرونده قضائی نیز برای شهروندانی که در هر جای کشور پرونده قضائی دارند در سامانه پلیس من فراهم شده است تا مردم از مراجعه به یگان‌های انتظامی (کلانتری، پاسگاه و …) خودداری کنند و از طریق سامانه پرونده قضائی خود را پیگیری کنند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×