» اجتماعی » جذب ۲۰۱۴ حامی جدید کمیته امداد فارس در ۵ روز ابتدایی ماه رمضان
اجتماعی - شهرستان
کد خبر:22555 | ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۸

جذب ۲۰۱۴ حامی جدید کمیته امداد فارس در ۵ روز ابتدایی ماه رمضان

پرتو جنوب

معاون کمیته امداد فارس از جذب ۲۰۱۴ حامی جدید در ۵ روز ابتدایی ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: این اتفاق بی نظیر در کشور باعث دلگرمی بیش از ۳۷ هزار کودک در سراسر استان شده است.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی کمیته امداد فاس؛ یوسف علوی، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس با اشاره به فضائل و برکات ماه مبارک رمضان و ضرورت توجه و دستگیری از ایتام و نیازمندان گفت: با تلاش مستمر کارشناسان حوزه اکرام و نگاه خیرخواهانه خیران نیک اندیش، در ۵ روز ابتدایی این ماه مبارک ۲ هزار و ۱۴ حامی جدید جذب شدند که در اولین مرحله ۴۰ میلیون تومان را به حساب فرزندان معنوی خود واریز کردند. همچنین ۱۲۰۰ نفر نیز فرم های اولیه را تکمیل و در نوبت ثبت نام هستند که در روزهای آتی به جمع حامیان استان اضافه می شوند.
وی افزود: در حال حاضر ۱۴۴ هزار و ۴۵ حامی نیکوکار استان فارس حمایت از ۳۷ هزار و ۷۱۴ فرزند طرح اکرام ایتام و محسنین را برعهده‌ دارند که از این تعداد ۱۰ هزار و ۴۸۶ فرزند از ایتام و مابقی از محسنین هستند که از ابتدای امسال تاکنون مبلغ ۲۳۶ میلیارد تومان را به حساب فرزندان معنوی خود به صورت مستقیم واریز کردند.
علوی در ادامه با اشاره به حلول ماه مبارک رمضان و ضرورت توجه و دستگیری از ایتام و نیازمندان در این ماه مبارک، گفت: طرح ملی اطعام مهدوی چند سالی است در کشور با هدف تهیه و توزیع بسته های معیشتی و غذای گرم بین جامعه هدف برگزار می شود که در این راستا از ابتدای ماه رمضان تاکنون ۴۰ هزار پرس غذای گرم، ۲۱ هزار و ۸۰۰ پرس افطاری ساده در قالب تهیه اقلام غذایی جهت افطار خانواده های نیازمند و ۲ هزار و ۵۷۷ بسته غذایی جمعا به ارزش ۴۴ میلیارد و ۲۰۶ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال با کمک خیرین استان تهیه و به دست نیازمندان رسیده است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×