» آرشیو » قتل آتشین پسرک در هلهله عروسی روستا
آرشیو - حوادث
کد خبر:961 | ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۴

قتل آتشین پسرک در هلهله عروسی روستا

پرتو جنوب

سرنوشت دردناک کودکی که به دست عمویش پایان یافت.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شهر دوست محمد مرکز شهرستان هیرمند است. روستای رسول غلام از توابع شهر دوست محمد است. درست در همین نقطه کوچک از جهان، جنایت فجیعی رقم خورده که به قلب تمام اهالی چنگ می‌زند.

یکی از اهالی روستای همجوار محل زندگی حسام در توضیح این حادثه گفت: «شبی که جنایت رخ داد مراسم عروسی یکی از اهالی روستا بود و همه دعوت بودند. حسام ۵ ساله مثل همیشه به آغوش عموی جوانش به نام (ن. ب) چسبیده بود و از کنارش جنب نمی‌خورد. عشق و علاقه عمو به پسر شیرین برادرزاده زبانزد بود و همه می‌دانستند که حسام چه دلبستگی و علاقه‌ای به عمویش دارد.»

آخر شب بود و عموی حسام می‌خواست زودتر از بقیه به خانه شان برود. حسام هم با او راهی خانه شد. هیچ کس فکرش را هم نمی‌کرد عموی حسام در سکوت خانه بعد از مصرف مخدر شیشه چنین جنایت هولناکی رقم بزند.

وقتی خانواده حسام به خانه شان برگشتند خبری از پسربچه نبود. خانه شان نزدیک خانه عمو بود و لابد گمان می‌کردند که پسرک جایی در میان کوچه پس کوچه‌ها مشغول شیطنت و بازی باشد. اما ساعتی بعد یکی از اهالی گونی سنگینی در میان زباله‌ها دید که نظرش را جلب کرد. جسد سوخته حسام با دست و پای بسته در گونی بود.

با کشف جسد سوخته این پسربچه رسیدگی به پرونده قتل در دستور کار ماموران قضایی و انتظامی استان سیستان و بلوچستان قرار گرفت. نوک پیکان ظن به سمت عموی حسام نشانه رفته بود و در کمتر از یک ساعت او به قتل حسام و آتش زدن جسدش با همدستی دو دوست خود اعتراف کرد.

سردار دوستعلی جلیلیان فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: «یکی از اهالی روستا با دنبال کردن رد خون به محل جسد پسربچه ۵ ساله رسیده بود. بعد از کشف جسد، متهم ۴۵ ساله شناسایی و دستگیر شد. مشخص شد تحت تاثیر مصرف مواد مخدر اقدام به این جنایت زده است. او در حین مصرف مخدر در خانه نیمه ساخته بود، ناگهان با یک تکه کاشی بریده ضربه به سر کودک زد که منجر به بریده شدن قسمتی از گوش او شد. سپس با ضربات جسم تیز و برنده کودک را به قتل رساند.»

متهم بعد از قتل هولناک حسام از دو رفیق خود برای اختفای جسد کمک گرفته بود که در حال حاضر هر ۳ نفر بازداشت هستند. رسیدگی به پرونده اتهامی متهمان در دستور کار قضایی قرار دارد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×