» آرشیو » توضیحات طحان‌نظیف درباره مطالب منتشرشده از جلسه اعضای شورای نگهبان با رهبر انقلاب
آرشیو - سیاسی
کد خبر:18092 | ۱۰ دی ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۵۲

توضیحات طحان‌نظیف درباره مطالب منتشرشده از جلسه اعضای شورای نگهبان با رهبر انقلاب

پرتو جنوب

سخنگوی شورای نگهبان درباره مباحثی که از جلسه اعضای این شورا با رهبر معظم انقلاب مطرح می‌شود، گفت: مواردی که از جلسه با رهبر انقلاب گفته می‌شود روایت‌هایی است که برای خود ما هم تازگی دارد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از ایسنا،‌ هادی طحان نظیف در بخشی از یک گفت‌وگوی تلویزیونی در پاسخ به سوالی درباره دیدار اعضای شورای نگهبان با رهبر انقلاب و برخی مطالب نقل شده از آن جلسه مبنی بر اینکه رهبری نسبت به موضوع عدم احراز صلاحیت‌ها گله داشتند و گفتند این موضوع را به مردم واگذار کنید، شورا یا باید رد صلاحیت کند یا تایید صلاحیت اظهار داشت: در قانون انتخابات چند عنوان مطرح شده؛ «تایید صلاحیت»، «رد صلاحیت» و «عدم احراز صلاحیت». بحث عدم احراز هم یکی از عناوینی است که در قانون انتخابات ذکر شده است.

بیشتر بخوانید:

طرح حمایت از گزارشگران فساد» به تایید شورای نگهبان رسید

وی ادامه داد: ولی در جلسه با رهبر انقلاب این موضوعات به چنین نحوی اصلا مطرح نشد.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: دیدم یکی از سیاسیون گفته بود ما در قانون چیزی به عنوان عدم احراز صلاحیت نداریم، این در حالی است که من حتی شمردم در قانون انتخابات، بحث «عدم احراز صلاحیت» نه یک‌بار بلکه ۹-۸ بار ذکر شده بود و چیز جدیدی هم نیست و در قانون قبل هم بوده است.

طحان نظیف تاکید کرد: لذا مواردی که از جلسه اعضای شورای نگهبان با رهبر انقلاب گفته می شود روایت‌هایی است که برای خود ما هم به عنوان کسانی که در جلسه بودیم تازگی دارد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×