» آرشیو » ارائه بیش از ۱۰۳ هزار خدمت به زائران حسینی، به همت جهادگران سلامت بسیج جامعه پزشکی استان فارس
آرشیو - شهرستان
کد خبر:11527 | ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۸

ارائه بیش از ۱۰۳ هزار خدمت به زائران حسینی، به همت جهادگران سلامت بسیج جامعه پزشکی استان فارس

پرتو جنوب

مسوول بسیج جامعه پزشکی استان فارس از بازگشت جهادگران سلامت بسیج جامعه پزشکی استان فارس از آئین پیاده روی اربعین حسینی، با ارائه بیش از ۱۰۳ هزار خدمت به زائران حضرت سیدالشهدا(ع) خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی بسیج جامعه پزشکی استان فارس، سرهنگ پاسدار «حسین صمصام» با بیان اینکهامسال نیز همانند سال های گذشته، خدمات خالصانه ای به همت جهادگران سلامت استان فارس ثبت و در تاریخ ماندگار شد، افزود: بسیجیان دانشگاه علوم پزشکی استان فارس با راه اندازی ۹ درمانگاه جهادی شبانه روزی در مسیر پیاده روی زائران حسینی و در جوار حضرت سیدالشهدا(ع)، بیش از ۱۰۳ هزار خدمت به زائرین طریق الحسین (ع) ارایه دادند .

مسوول سازمان بسیج جامعه پزشکی فارس مهم ترین خدمات ارائه شده در طول روزهای برپایی این آئین معنوی از سوی جهادگران سلامت استان را شامل ویزیت پزشکان متخصص و عمومی، خدمات دندان پزشکی، توزیع داروخانه، تزریقات و سرم تراپی، پانسمان، سنجش فشارخون، قند خون و نوار قلب عنوان کرد.

سرهنگ صمصام با اشاره به اهمیت کنگره عظیم اربعین، ارتقای سلامت معنوی به عنوان یکی از مسایل ضروری دنیای امروز را از دستاوردهای این سفر برشمرد و گفت: جهادگران شرکت کننده در این آئین، با این اندوخته معنوی از آرامش روحی و درک اهمیت کمک به زائران، بار دیگر به عرصه خدمت باز می گردند و این تاثیرگذاری همواره قابل مشاهده بوده است.

مسوول سازمان بسیج جامعه پزشکی فارس اربعین سرور و سالار شهیدان را یکی از عرصه های مهم رشد سلامت معنوی کادر درمان دانست که ثمره آن، گسترش فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی و افزایش بهره وری در مراکز درمانی است و ادامه داد: ۳۶۰ جهادگر سلامت استان فارس، در این ایام، توفیق حضور در یک کارگاه آموزشی عملی در مکتب اهل بیت(ع) را یافتند و اکنون به عنوان سفیران حضرت زینب(س)، ابعاد مختلف این آئین معنوی را در جامعه تبیین می کنند.

سرهنگ صمصام با بیان اینکه شرکت کنندگان در این خدمت جهادی، با وجود دشواری هایی چون گرمای هوا، به صورت شبانه روزی و با جانفشانی، تلاش خود را برای سلامتی و آرامش زائران حسینی به کار بسته اند، از برنامه ریزی برای تداوم اینگونه برنامه ها با برپایی اردوهای جهادی در مناطق کم برخوردار استان و به اقشار کم درآمد خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×