» آرشیو » عضو و ناظر شورا در شهرداری منطقه هفت شیراز: رویکرد و هدف جهش آسفالت مناطق محروم،کم برخوردار و معابر خاکی است
آرشیو - شهرستان
کد خبر:9952 | ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۶

عضو و ناظر شورا در شهرداری منطقه هفت شیراز: رویکرد و هدف جهش آسفالت مناطق محروم،کم برخوردار و معابر خاکی است

پرتو جنوب

عضو و ناظر شورا در شهرداری منطقه هفت شیراز گفت: رویکرد و هدف جهش آسفالت، مناطق محروم، کم برخوردار و معابر خاکی است‌ و با توجه به اینکه سطح معابر و محلات کم‌برخوردار در سطح منطقه هفت نسبت به سایر مناطق بیشتر است باید حجم عمده ای از مساحت جهش آسفالت را به خود اختصاص دهد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه هفت، جعفری سرپرست شهرداری منطقه هفت به همراه معاونین و مسوولان منطقه و رابطین شورای محلات با محمود صفایی عضو و ناظر شورا در شهرداری منطقه هفت دیدار کردند.
صفایی در این دیدار افزود: مناطق یازده گانه بودجه و وظیفه ای بر عهده دارند و بر اساس آن باید به شهر و شهروندان خدمات رسانی کنند و در این خصوص مناطق باید تلاش کنند تا خدمات رسانی در تمام محلات انجام گیرد.
وی با اشاره به شروع عملیات جهش آسفالت در شهرداری شیراز گفت: این فرصتی است که مناطق محروم بتوانند معابر و کوچه های خاکی بر اساس اولویت آسفالت آن انجام گیرد که باعث افزایش رضایتمندی و بهبودی عبور و مرور و بهداشت محیط ساکنان و محلات خواهد شد.
عضو و ناظر شورا در شهرداری منطقه هفت با بیان این مطلب که یاوران شورا همراهی و همکاری بسیار خوبی با شورا و مجموعه شهرداری دارند، تصریح کرد: رسیدگی به درخواست ها و مشکلات شهروندان از وظایف شورا و شهرداری است و اگر مشکل و درخواستی نیز در حیطه و وظایف شهرداری هم نباشد تلاش خواهیم کرد با ارگان های خدمات رسان مربوطه پیگیری و انعکاس داده شود و یاوران شورا نیز علاوه بر اینکه مشکلات و درخواست های شهروندان را پیگیری می کنند باید خدمات و اقداماتی که توسط شهرداری انجام می گیرد نیز به شهروندان آن محله اطلاع رسانی کنند تا شهروندان این آگاهی داشته باشند که اگر عوارضی پرداخت می کنند چه خدماتی به آنها ارائه می شود و بی شک این خدمات تاثیر بسیار خوبی در محلات و زندگی آنها خواهد داشت.
صفایی ادامه داد: در سنوات گذشته در برخی از مناطق روستاهایی به شهر شیراز الحاق شده است و شهروندان ساکن در این محلات باید بپذیرند که ساکن و شهروند شهر شیراز هستند و باید برای ساخت و ساز طبق ضوابط و قوانین شهرداری اقدام نمایند که طبعات این قانون پذیری به محله و خود شهروندان باز خواهد گشت و اگر خلاف قوانین اقدام نمایند بی شک معضلات شهری به وجود خواهد آمد و ضرر و زیان آنها علاوه بر خود شخص متخلف بر شهروندان دیگر نیز تاثیر خواهد گذاشت.
عضو وناظر شورا در منطقه هفت گفت: در بسیاری از روستاهای الحاق شده در بحث تفکیک زمین و قوانین مربوط به آن باید توسط یاوران شورا نیز به شهروندان ساکن در محله اطلاع رسانی انجام گیرد و اگر قرار است تفکیکی انجام گیرد باید خدمات آموزشی، بهداشتی و … آن مشخص شود و بی شک شهروندان آن محله با آرامش و آسایش بیشتری در آن محل زندگی خواهند کرد.
صفایی افزود: شهرداری شیراز به دلیل بحث عدالت اجتماعی و توازن شهرسازی و رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار در برخی از مناطق چندین برابر درآمد آن منطقه هزینه و خدمات رسانی انجام می دهد و تلاش خواهیم کرد تا این اقدامات و خدمات رسانی با برنامه ریزی و با همکاری و همدلی در سطح منطقه هفت در تمامی محلات انجام گیرد.
جعفری سرپرست شهرداری منطقه هفت نیز در این دیدار گفت: پروژه های بسیار زیادی در حوزه عمرانی و اجرایی در سطح منطقه هفت در حال اجرا می باشد و بی شک با حضور جناب آقای صفایی و حمایت های ایشان امیدواریم بتوانیم این پروژه ها در کمترین زمان ممکن به پایان برسانیم و تقدیم شهروندان عزیز گردد.
جعفری در خصوص اجرای جهش آسفالت در سطح منطقه گفت: معابر و کوچه های خاکی و معابری که نیاز به تراش و ترمیم روکش آسفالت دارند شناسایی شده است و بر اساس اولویت نسبت به آسفالت آن اقدام خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×