» آرشیو » مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس خبر داد: آغاز طرح تابستانه مهارت
آرشیو - شهرستان
کد خبر:3279 | ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۴

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس خبر داد: آغاز طرح تابستانه مهارت

پرتو جنوب

کیائی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس از آغاز طرح تابستانه مهارت در قالب همکاری سه جانبه وزارت آموزش و پرورش، کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای فارس؛ براساس مصوبه شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه ای و مهارتی کشور در مورخه ۲۴ اردیبهشت ماه سال جاری طرح تابستانه مهارت با هدف اثر بخش نمودن اوقات فراغت جامعه جوان کشور، بویژه در حوزه های دانش آموزی و دانشجوئی در تابستان امسال اجرا خواهد شد.
در همین راستا، کیائی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس اظهار داشت: بر اساس این مصوبه و با هم افزائی بین بخشی وزارت آموزش و پرورش، کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان آموزش فنی و حرفه ای در سراسر کشور، طرح تابستانه مهارت در دستور کار کلیه زیر مجموعه های استانی این دستگاهها در سراسر کشور و بویژه در دستور کار این اداره کل در سطح شهرستان های استان فارس قرار خواهد گرفت.
وی در ادامه از ابلاغ دستورالعمل اجرایی این طرح با هدف اعلام اهداف بنیادین طرح، جدول زمانبندی طرح، سطح بندی جوامع هدف و نحوه ثبت نام در رشته ها و حرفه های آموزشی مورد هدفگذاری و سایر الزامات مورد نظر در این طرح از سوی شورایعالی آموزش و تربیت فنی و حرفه ای و مهارتی کشور در روزهای آتی خبر داد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس در ادامه ابراز داشت: جامعه هدف این طرح در زمینه کسب دوره های آموزشی مهارتی برای کلیه علاقه مندان بالا تر از سن ۱۲ سال در نظر گرفته شده است که متقاضیان در حوزه های دانش آموزی که در بازه سنی ۱۲ تا ۱۵ سال می باشند، می بایست معرفی نامه رسمی خود از سوی ادارات آموزش و پرورش جهت ثبت نام در پورتال جامع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را به مراکز آموزش فنی و حرفه ای مستقر در سطح شهرستان ها ارائه نمایند.

وی افزود: برای سایر متقاضیان بالاتر از ۱۵ سال، اعم از دانش آموزان و دانشجویان و … ارائه این معرفی نامه ها الزامی نمی باشد و صرفا با مراجعه به مراکز آموزش فنی و حرفه ای در سطح شهرستان ها، نمی توانند مبتنی بر جدول زمانبندی مربوطه که متعاقبا در دستورالعمل اجرائی طرح ابلاغ خواهد شد، خدمات آموزشی مهارتی خود را دریافت نمایند.
کیائی، در خصوص متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز افزود: کلیه معرفی شدگان از سوی آن مجموعه در شمول دریافت خدمات آموزشی مورد نظر در این طرح ملی در اوقات فراغت تابستان امسال قرار خواهند گرفت که در این راستا نیز طبق دستورالعملی که به زودی ابلاغ می گردد، به خوبی مسیر دریافت این خدمات آموزشی مهارتی برای این عزیزان نیز تشریح و تسهیل خواهد شد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس در پایان افزود: متقاضیان در این طرح ملی می توانند در سطح شهرستان ها از ظرفیت مراکز آموزش فنی و حرفه ای دربخش دولتی به صورت رایگان و نیز از ظرفیت آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد در بخش خصوصی وابسته به سازمان با تخفیف ۳۰ درصدی شهریه بهره مند باشند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×