» آرشیو » حسین زمان دار فانی را وداع گفت
آرشیو - فرهنگی هنری
کد خبر:2060 | ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۸

حسین زمان دار فانی را وداع گفت

پرتو جنوب

حسین زمان خواننده موسیقی پاپ کشورمان که طی روزهای گذشته به دلیل وخامت اوضاع جسمانی اش در بیمارستان بستری شده بود، روز پنجشنبه بیست و یکم اردیبهشت ماه دار فانی را وداع گفت.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از خبرگزاری مهر، حسین زمان از خوانندگان پیشگام موسیقی پاپ کشورمان که طی روزهای گذشته به دلیل وخامت اوضاع جسمانی‌اش براثر سرطان در بیمارستان بستری شده بود، روز پنجشنبه بیست و یکم اردیبهشت ماه دار فانی را وداع گفت.

حسین زمان از جمله هنرمندان شاخص موسیقی پاپ کشورمان است که در هجدهم مرداد ماه سال ۱۳۳۸ در تهران متولد شد. وی پس از پایان تحصیلات متوسطه در تهران و اخذ دیپلم ریاضی از دبیرستان خوارزمی در سال ۱۳۵۶ به دانشکاه راه یافت و در رشته مهندسی الکترونیک دانشگاه صنعتی اصفهان به تحصیل پرداخت.

این هنرمند فقید که از وی به عنوان یکی از پیشگامان موسیقی پاپ ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی یاد می شود، علاوه بر فعالیت های دانشگاهی خود در حوزه مهندسی، در حوزه موسیقی نیز به فعالیت پرداخت.

«شب دلتنگی – ۱۳۷۶»، «فصل آشنایی – ۱۳۷۷ (مشترک با قاسم افشار، خشایار اعتمادی و علیرضا عصار)»، «گلایه»، «قصه شب – ۱۳۷۸»، «شاپرک – ۱۳۷۹»، «مشق عشق- ۱۳۸۰»، «قصه نگفته – ۱۳۸۵»، «قرار عاشقی – ۱۳۸۸» از جمله آلبوم هایی است که از این خواننده در بازار موسیقی منتشر شده اند.

حسین زمان در سال ۱۳۹۸ بود که پس از حدود ۱۷ سال دوری از صحنه، کنسرت خود را در مرکز همایش‌های برج میلاد با ارکستری ۳۰ نفره به رهبری صابر جعفری روی صحنه برد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×