» آرشیو » حمله مسلحانه در حرم شاهچراغ(ع)
آرشیو - حوادث - شهرستان
کد خبر:9119 | ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۰۱

حمله مسلحانه در حرم شاهچراغ(ع)

پرتو جنوب

چند مهاجم مسلح غروب یکشنبه در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) اقدام به تیراندازی کردند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از  ایرنا، براساس گزارش های دریافتی در این حادثه تعدادی از خادمان مجروح شدند.

یک مهاجم این حادثه نیز دستگیر شده است.

تولیت حرم شاهچراغ(ع):
حادثه عصر امروز در این حرم مطهر یک اقدام تروریستی ناموفق بود/تایید شهادت یکی از خادمان

تولیت حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) گفت: حادثه عصر امروز این حرم مطهر که منجر به شهادت یک نفر از خادمان و مجروحیت هشت نفر شد، یک اقدام ناموفق و کور تروریستی بود.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری شامگاه یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در این اقدام تروریستی ماموران امنیتی و انتظامی حرم به موقع وارد عمل شدند و اجازه اقدام داده نشد.

وی تصریح کرد: عامل حمله تروریستی هشت خشاب پر همراه خود داشته اما پس از مواجه شدن با واکنش سریع نیروهای امنیتی موفق به اقدامی موثر نشد و چند گلوله بی هدف به سمت اتاقک نگهبانی و زائران و خادمان شلیک کرد.

تولیت حرم مطهر شاهچراغ گفت: این بارگاه منور یک مرکز معنوی دینی ویژه و مورد توجه عموم مومنان است و به تعبیر رهبر معظم انقلاب سومین حرم اهل بیت عصمت و طهارت در ایران اسلامی محسوب می شود.

حجت الاسلام کلانتری ادامه داد: اینها نمی توانند ببیند که یک مرکز دینی این گونه مورد توجه قرار دارد و بعد از اینکه دو نفر از عناصر تروریستی حمله سال گذشته اعدام شدند، تهدید کردند که انتقام می گیریم.

وی تاکیدکرد: این حرکتی کور بود که عاملان آن می‌خواستند برای گرفتن انتقام انجام دهند و البته از نظر ما یک حرکت ناکام تروریستی محسوب می شود و انشاءالله خداوند عنایت کند نور اهل بیت عصمت و طهارت روز به روز روشن تر شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×