» آرشیو » وزیر نیرو در استان فارس: برنامه ریزی برای عبور از تابستان امسال بدون خاموشی به عنوان یک اولویت 
آرشیو - شهرستان
کد خبر:5645 | ۸ تیر ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۵

وزیر نیرو در استان فارس: برنامه ریزی برای عبور از تابستان امسال بدون خاموشی به عنوان یک اولویت 

پرتو جنوب

وزیر نیرو در نشست شورای انسجام بخشی مدیران وزارت نیرو در  استان فارس برنامه ریزی برای عبور از تابستان امسال بدون خاموشی برنامه ریزی شده را یک اولویت دانست

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه ای فارس، علی اکبر محرابیان در نشست شورای انسجام بخشی مدیران وزارت نیرو که با حضور استاندار فارس ، مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس و مدیران شرکت های آب و برق فارس برگزار شد ،  برنامه ریزی برای عبور از تابستان امسال بدون خاموشی برنامه ریزی شده را یک اولویت دانست.

وزیر نیرو با اشاره به اقدامات انجام شده در بدو ورود دولت سیزدهم برای جلوگیری از محدودیت برق در تمامی بخش‌های مصرف گفت: با برنامه‌ریزی دقیق و مناسبی که صورت گرفت، سعی شد بتوانیم از تابستان با کمترین مشکل عبور کنیم.

محرابیان بر لزوم مدیریت مصرف ، صرفه جویی و مصرف بهینه تاکید کرد و اظهار داشت : در کنار استفاده از ظرفیت های نهفته تولید برق و انرژی و افزایش ظرفیت تجدید پذیرها ، صرفه جویی ، مصرف بهینه برق و تعامل با صنعت و کشاورزی راه عبور از تابستان پرمصرف است

وزیر نیرو با اشاره به برنامه‌ریزی برای تابستان ۱۴۰۲ گفت: بنای کار بر این است تا با تولید حداکثر برق در بخش خانگی، صنعت و سایر بخش‌ها با کمترین مشکل عبور کنیم.

وی ، ادامه داد: در شهرک های صنعتی پیش بینی شده است که صرفا تعطیلات آنها یک نیم روز بعد از ظهر در نظر گرفته شود و ۶ روز در هفته تولید داشته باشند.

وزیر نیرو تصریح کرد: در صنایع بزرگ هم سعی بر این است که با مدیریت مصرف، تأمین انرژی و انتقال مصارف حداکثری به ساعات غیر اوج و غیر پیک بتوانیم برق مناسبی را تأمین و برنامه های تولید خود را اجرایی کنیم.

محمد هادی ایمانیه استاندار فارس نیز گفت : با توجه به فصل تابستان ضرورت دارد که مصرف برق در استان به ویژه در ساعات اوج مصرف با همکاری دستگاه‌های اجرایی و تمام مشترکان مدیریت شود.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس با اشاره به اینکه ۱۷ صنعت انرژی بر در فارس فعالند که تفاهم نامه هایی برای مدیریت بهینه مصرف و تولید انرژی با بهره گیری از مولدهای در اختیار منعقد کرده اند نیز گفت : برخی از این صنایع بزرگ هنوز به تعهدات خود عمل نکرده اند ، خواست ما برای عبور از تابستان پر مصرف امسال عمل به این تعهدات است.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس  از تدوین ۱۴۰ برنامه برای عبور از تابستان پیش رو بدون خاموشی برق نام برد و گفت : بیش از ۹۵ درصد از این برنامه ها اجرایی و عملیاتی شده است، ناترازی های تولید و مصرف با اجرای همین برنامه ها کمتر شده ولی هنوز وجود دارد، رفع کامل ناترازی نیاز به هماهنگی ، هم افزایی ، زمان و بودجه دارد.

حقیقی همچنین خواستار تامین اعتبارات برای افزایش ظرفیت تامین و انتقال برق در استان فارس شد و گفت : ۷۰۰ طرح در استان فارس برای افزایش ظرفیت های تولید و تامین برق ابلاغ شده و ۱۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار می خواهد که باید این اعتبارات تامین شود و تخصیص یابد ، تحقق این اعتبارات سخت است.بنا بر این فشار بر تولید بیشتر برای عبور از تابستان پرمصرف در کوتاه مدت میسر نیست و برنامه ریزی ها بیشتر باید روی مصرف بهینه شکل گیرد.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
  • ×