» آرشیو » هادی عیدی پور رئیس سازمان آتش نشانی شیراز: با پیشرفت‌های صنعت و تکنولوژی، آتش‌نشانی ‌ابعاد جدیدی از چالش‌ها پیدا می‌کند
آرشیو - شهرستان
کد خبر:6270 | ۱۶ تیر ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۲

هادی عیدی پور رئیس سازمان آتش نشانی شیراز: با پیشرفت‌های صنعت و تکنولوژی، آتش‌نشانی ‌ابعاد جدیدی از چالش‌ها پیدا می‌کند

پرتو جنوب

هادی عیدی پور رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: با پیشرفت‌های صنعت و تکنولوژی روز به روز کار برای آتش‌نشانی ‌ابعاد جدیدی از چالش‌ها و تجربه‌ای جدید پیدا می‌کند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز هادی عیدی پور گفت: در هفته گذشته ضمن بازدید از کارخانه لجور اراک تولید کننده بالابر های هیدرولیکی و جرثقیل های پشت کامیونی در حوزه ایمنی و آتش نشانی که با همت سازمان شهرداریها و ‌دهیاری های کشور، شرکت لجور و روسای برخی از سازمان های آتش نشانی کشور برنامه ریزی شده بود در جریان روند بازسازی نردبان ۳۲ متری ایویکو مگروس آتش نشانی شیراز نیز قرار گرفتیم.
وی اظهار کرد: آتش نشانی شیراز خوشبختانه دارای تجهیزات خوبی بوده، البته هنوز این تجهیزات کافی نیست و باید این تجهیزات به روزتر شود.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با بیان اینکه گسترش شهرنشینی و بدنبال آن وقوع حوادثی مانند آتش سوزی لزوم توجه مسئولان به تجهیزات آتش نشانی را دوچندان کرده است، افزود: در این بازدید با حضور جمعی از مدیران در کارگروه فنی ماشین آلات و تجهیزات سازمان شهرداری ها، موضوع ساخت نردبان های هیدرولیکی آتش نشانی در داخل کشور با استفاده از توان شرکت های دانش بنیان و بومی بررسی شد.
عیدی پور با تاکید بر اینکه صنعت ماشین آلات و تجهیزات آتش نشانی یک صنعت ویژه و گران است گفت: برخی از این تجهیزات و امکانات بسیار تخصصی است و در برخی از کشورها تولید می شود؛ اما فعالیت هایی در زمینه ساخت داخل به صورت عملیاتی آغاز شده است. در این بازدید و مذاکرات صورت گرفته در کارگروه فنی امیدواریم با دانش بومی و حضور صنعتگران در بسیاری از موارد بتوانیم با ساخت نمونه های داخلی تجهیزات به ویژه ماشین آلات و نردبان های آتش نشانی خودکفا شویم.
رئیس سازمان آتش نشانی شیراز ادامه داد: یک نردبان ۳۲ متری شیراز از گذشته تحویل این شرکت شده بود که به زودی بعد از تعمیرات اساسی که در حال انجام است، به چرخه خدمات رسانی ایستگاه های آتش نشانی شیراز باز می گردد.
عیدی پور گفت: در رابطه با سازمان آتش‌نشانی شیراز با نظر مثبت شهردار و شورای اسلامی شهر بودجه مناسب تری برای خرید ماشین آلات و تجهیزات در نظر گرفته شده است.
با پیشرفت‌های صنعت و تکنولوژی روز به روز کار برای آتش‌نشانی ‌ابعاد جدیدی از چالش‌ها و تجربه‌ای جدید پیدا می‌کند، به همین منظور باید یکی از برنامه‌های هر سازمانی مخصوصا سازمان آتش‌نشانی ‌دستیابی به علم روز ایمنی و آتش‌نشانی ‌و هم چنین موضوعات ماشین آلات و تجهیزات در این حوزه باشد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×