» آرشیو » خط ۴ مترو شیراز نقطه عطفی در توسعه حمل‌ونقل ریلی است
آرشیو - شهرستان
کد خبر:14030 | ۲۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۲

خط ۴ مترو شیراز نقطه عطفی در توسعه حمل‌ونقل ریلی است

پرتو جنوب

نائب‌رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: خط ۴ مترو نقطه عطفی در توسعه حمل‌ونقل ریلی شیراز است و درحالی ۳ خط طولی و یک خط عرضی داریم که با اتصال این خط؛ خطوط طولی و عرضی به یکدیگر متصل می‌شوند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، محمدتقی تذروی همزمان با آغاز عملیات اجرایی فاز یک خط ۴ مترو شیراز با اشاره به اینکه تعداد پروژه‌های اجرا شده در سطح شهر زیاد است، عنوان کرد: خط ۴ مترو شیراز یکی از پروژه‌هایی است که دولت در مشارکت بودجه آن دخیل است.

ا‌و تأکید کرد: خط ۴مترو نقطه عطفی در توسعه حمل‌ونقل ریلی شیراز است و درحالی ۳ خط طولی و یک خط عرضی داریم که با اتصال این خط؛ خطوط طولی و عرضی به یکدیگر متصل می‌شوند.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه با توسعه خطوط مترویی مشکلات ترافیک در مرکزیت شهر حل می‌شود، بیان کرد: براساس برآوردهای انجام شده در یک ساعت از خط ۴ حدود ۱۷ هزار مسافر می‌توانند جابجا شوود و این کمک به مردم و حل مسائل ترافیکی است.

تذروری خاطرنشان کرد: در طول سال درحالی کلانشهرهای دیگر چندین روز را به دلیل هوای الوده تعطیل می‌شوند که در شهر شیراز حتی یک روز آلوده هم نداریم و این به دلیل توسعه حمل‌ونقل عمومی در این شهر است.

او یادآور شد: باید به توسعه حمل‌ونقل عمومی در راستای حفظ هوای پاک کمک بیشتری شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×