» آرشیو » پرونده قضایی علیه ترک فعل ۱۰ مدیر سابق و فعلی فارس تشکیل شد
آرشیو - حوادث - شهرستان
کد خبر:679 | ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۵۹

پرونده قضایی علیه ترک فعل ۱۰ مدیر سابق و فعلی فارس تشکیل شد

پرتو جنوب

رییس کل دادگستری استان فارس با اشاره به اقدامات دستگاه قضایی استان در حوزه مقابله با فساد، گفت: در یکسال گذشته در خصوص ترک فعل، قصور و تقصیر علیه ۱۰ مدیر فعلی و سابق استان پرونده تشکیل شده است.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی با بیان اینکه تمامی پرونده های تشکیل شده در دادسرای عمومی و انقلاب شیراز منجر به صدور قرار جلب به دادسرای شده است، افزود: در چهار پرونده با پیگیری سازمان بازرسی کل کشور و سایر پرونده ها بر اساس گزارش ضابط و شکایت شاکی خصوصی تشکیل شده است.

وی به اتهامات مطرح در این پرونده ها اشاره کرد و یادآور شد: اتهامات مالی، تحصیل مال از طریق نامشروع ، اخذ وجوه بر خلاف قانون ، عدم رعایت اصول ایمنی و تصدی بیش از یک شغل موضوعات پرونده های مذکور است.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان فارس با بیان اینکه مبارزه با فساد یکی از محورهای اصلی بیانیه گام دوم انقلاب است که از سوی رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) بر آن تأکید شده است، گفت: مبارزه قاطع با فساد جزء لاینفک و از وظایف مهم دستگاه قضایی است و این روند در دادگستری فارس با تشکیل شعب ویژه رسیدگی به این دسته از جرائم در دادسرا ، محاکم عمومی و انقلاب و تجدید نظر استان و همچنین برنامه های مدون نظارتی با جدیت ادامه دنبال می شود.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی بر نظارت دقیق رییس و مسئولان قضایی استان و قضات در چارچوب قوانین نظارتی و رعایت ضوابط اداری تاکید کرد و افزود: اجرای دقیق دستورالعمل ها و بخشنامه ها و توصیه های ریاست معظم قوه قضاییه در خصوص شناسایی گلوگاه های فسادزا ، مبارزه قاطعانه و قانونی با فساد و ضرورت رسیدگی به موقع به این قبیل پرونده ها بیش از پیش مورد توجه قرار دارد.

وی تصریح کرد: با اتمام رسیدگی های و قطعیت آراء صادره در صورت تطبیق پرونده های مذکور با ماده ۳۶ قانون مجازات اسلامی جزئیات پرونده ها اطلاع رسانی خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×