» آرشیو » داروی جدید کووید در مقابل تمامی سویه ها حفاظت ایجاد می کند
آرشیو - دانش و سلامت
کد خبر:1541 | ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۱۴

داروی جدید کووید در مقابل تمامی سویه ها حفاظت ایجاد می کند

پرتو جنوب

یک داروی جدید آنتی بادی برای کمک به مبارزه با عفونت کووید۱۹ در افراد دارای نقص ایمنی ممکن است تا پایان سال در دسترس باشد.
به گزارش پرتو جنوب از خبرگزاری مهر به نقل از مدیسن نت، شرکت آسترازنکا اعلام کرد که درمان جدید، به نام AZD۳۱۵۲، به نظر می‌رسد که در همه سویه های مختلف کار می‌کند و به طور بالقوه ایمنی لازم را برای افرادی که دارای نقص ایمنی هستند که واکسیناسیون از آنها محافظت کافی را ایجاد نکرده است، فراهم می‌کند.
«منه پانگالوس»، معاون اجرایی بیودارویی در AstraZeneca، گفت: «مطالعات آزمایشگاهی نشان داد که AZD۳۱۵۲ همه سویه های کووید ۱۹، از جمله Arcturus، آخرین سویه نگران کننده را خنثی می‌کند.»
نتایج آزمایش روی این دارو ممکن است تا سپتامبر منتشر شود و ممکن است منجر به مجوز استفاده اضطراری از سوی سازمان غذا و داروی ایالات متحده شود.
AstraZeneca قبلاً نتایج آزمایش‌های آزمایشگاهی امیدوارکننده ای را برای این دارو اعلام کرده بود. این شرکت گفت که ممکن است این دارو برای ۲ درصد از افرادی که سیستم ایمنی آنها پس از واکسیناسیون مقاومت موثری ارائه نمی‌دهد مفید باشد.
پانگالوس گفت: «ما امیدواریم AZD۳۱۵۲ را به عنوان یک درمان پیشگیرانه جدید در نیمه دوم سال جاری در دسترس قرار دهیم.»
AZD۳۱۵۲ بر اساس یک آنتی بادی مشتق شده از سلول‌های B اهدایی افراد آلوده قبلی است.
از آنجایی که سویه های اومیکرون کمتر تحت تاثیر درمان‌های موجود قرار گرفته اند، نیاز به جایگزینی برای درمان‌های فعلی بوده است.
به گفته محققان، در حالی که درمان‌های Paxlovid وremdesivir هنوز وجود دارند، اما فقط ویروس را سرکوب می‌کنند.
Print Friendly, PDF & Email
  • ×