» حوادث » در بحث مبارزه با سرقت، حضور پلیس بایستی با آمادگی، هوشیاری و اشراف کامل باشد
حوادث
کد خبر:24336 | ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۴۴

در بحث مبارزه با سرقت، حضور پلیس بایستی با آمادگی، هوشیاری و اشراف کامل باشد

پرتو جنوب

رئیس قرارگاه مبارزه با سرقت فراجا گفت: در بحث مبارزه با سرقت حضور پلیس در سطح شهر بایستی با آمادگی، هوشیاری و اشراف کامل باشد تا تحرک از مجرم و مخلان نظم و امنیت سلب شود.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از  خبرگزاری پلیس، سردار “محمدعلی نوری‌نژاد” با ورود به شیراز و در جمع فرماندهان و روسای پلیس های تخصصی استان فارس، ضمن تقدیر و تشکر از حضور مقتدرانه کارکنان فراجا در ماموریت‌های مختلف، بیان کرد: امنیت در سایه اقتدار پلیس در جامعه به وجود می‌آید و زمانی محقق می‌شود که رضایت کامل شهروندان را در پی داشته باشد.
وی افزود: در استان فارس اتحاد و همدلی خیلی خوبی بین فرمانده و مجموعه تحت امر وجود داشته و سردار “حبیبی” شخصا خودش در صحنه‌ها حضور دارد و این باعث می‌شود که در همه ماموریت‌ها موفق باشند و این موضوع باعث قوت قلب دیگر کارکنان نیز می‌شود.
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه ما باید در زمینه مبارزه با سرقت از ظرفیت دیگر سازمان‌ها نیز استفاده کنیم، تصریح کرد: روند رو به رشد کشفیات در کل کشور الحمدالله محسوس است که جای تقدیر دارد.
سردار “نوری نژاد” با بیان اینکه اصلی ترین عامل برای موفقیت در ماموریت‌ها، اشراف اطلاعاتی است، عنوان داشت: امیدوارم وقوع سرقت سیر نزولی طی کند ولی در صورت وقوع پدیده نابهنجار سرقت، ما باید با قاطعیت در صحنه حاضر شویم و نسبت به دستگیری فرد مجرم سریعا اقدام کنیم و به نتیجه مطلوب برسیم.
رئیس قرارگاه مبارزه با سرقت فراجا با بیان اینکه حفظ صحنه جرم و کشف آن یکی از موثرترین موارد در کشف وقوع است، خاطر نشان کرد: در وقوع سرقت‌ها معتادان نقش زیادی دارند که پلیس باید همانند گذشته آنان را جمع آوری و به مراکز ترک اعتیاد معرفی کنند.
وی با اشاره به اینکه در جهت سلب تحرک مجرمان پابند الکترونیکی کار پیشگیرانه دارد، تصریح کرد: پابند الکترونیکی در بازدارندگی موثر است و باعث کاهش سرقت نیز می‌شود.
گفتنی است در پایان رئیس قرارگاه مبارزه با سرقت فراجا از سردار “حبیبی” فرمانده انتظامی استان در راستای برقراری نظم و امنیت مطلوب در فارس تقدیر کرد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×