» حوادث » دستگیری سارق طلا فروشی در شیراز
حوادث
کد خبر:22249 | ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۱

دستگیری سارق طلا فروشی در شیراز

پرتو جنوب

رئیس پلیس آگاهی استان فارس از دستگیری سارق طلا فروشی و بدل انداز سابقه‌دار با ۴ فقره سرقت در شیراز خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از خبرگزاری پلیس؛ سرهنگ “کاووس حبیبی” در تشریح جزییات این خبر اظهار داشت: در پی دریافت یک فقره نیابت قضایی از شهرستان بندرعباس مبنی بر اینکه یک سارق سابقه‌دار اقدام به بدل اندازی و سرقت از یک مغازه طلافروشی در شهر “بندرعباس” کرده است، پیگیری موضوع و دستگیری سارق به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی استان فارس پس از چندین شبانه روز اقدامات فنی، اطلاعاتی و کارآگاهی مخفیگاه متهم را در یکی از محله های شهر شیراز شناسایی کردند.

بیشتر بخوانید:

 کشف ۲۲ فقره سرقت در شیراز

سرهنگ حبیبی اظهار داشت: تیمی از کارآگاهان در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه متهم را به همراه همدستش در محل مورد نظر دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال دادند.
وی با اشاره به اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهم ۳۸ گرم طلا، ۳۶ رشته زنجیر بدل و یک دستگاه ترازوی توزین طلا کشف شد، گفت: در بازجویی های اولیه متهم به ۴ فقره سرقت از شهرستان‌های بندرعباس، فیروزآباد، استهبان و ارسنجان اعتراف کرد.
رئیس پلیس آگاهی استان فارس تصریح کرد: سارق ۳۱ ساله که تحت تعقیب پلیس آگاهی استان یزد و بندرعباس نیز بوده است، به همراه همدست ۴۲ ساله اش برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.
سرهنگ حبیبی در پایان به صاحبان طلافروشی توصیه کرد که هنگام مراجعه مشتریان به مغازه حواس و دقت خود را زمان شلوغی بیشتر جمع نموده و هر بار که یک تکه طلا روی ویترین مغازه به مشتری ارائه می‌دهند پس از تحویل گرفتن آن مجددا نسبت به توزین و بررسی اصل بودن آن اقدام تا مورد دستبرد سارقان قرار نگیرند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×